Каталог матеріалів

Урок №26 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Слова з ненаголошеними голосними [е], [и] в корені, які перевіряються наголосом.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №026. Слова з ненаголошеними голосними [е], [и] в корені, які перевіряються наголосом. Дослідження орфограм, пов’язаних з будовою слова.

 

Мета: вчити перевіряти написання ненаголошених [е], [и] в коренях слів, розпізнавати орфограми, правильно писати слова; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; розвивати зв'язне мовлення учнів; поповнювати словниковий запас; виховувати любов до рідного слова, багатства української мови.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 5. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Повідомлення теми уроку

Слайд 7. Сьогодні ми з вами перевірятимемо наголоси в словах ненаголошеними [е], [и].

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Мовне дослідження. Досліди, яку букву, е чи и, потрібно вставити в слова, у яких звуки [е], [и] вимовляють нечітко.

Слайд 9. Запам’ятай!

Слайд 10. Мовне дослідження. Досліди, яку букву, е чи и, потрібно вставити в слова, у яких звуки [е], [и] вимовляють нечітко.

Слайд 11. Запам’ятай!

Слайд 12. Зіскануй QR-код та подивись відеоролик, щоб запам’ятати правило

Слайд 13. Рухлива вправа.

Слайд 14. Вправа 95. Запиши в стовпчик слова, постав наголос, підкресли орфограму. Вибери з довідки слово, яке є перевірним, і запиши.

Слайд 15. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 16. Вправа 96. Спиши слова, вставляючи пропущені букви е чи и. Для цього зміни слово за зразком: один, одне — багато.

Слайд 17. Вправа 96. Спиши слова, вставляючи пропущені букви е чи и. Для цього добери споріднені слова.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Вправа 32. Прочитай. Випиши слова з ненаголошеними е, и. Постав у словах наголос, підкресли орфограму.

Слайд 20. Вправа 33. Прочитай та спиши вірш Вадима Скомаровського, уставляючи потрібні букви. Підкресли слова з ненаголошеними [е], [и].

Слайд 21. Вправа 34. Прочитай. До кожного слова з лівого стовпчика добери таке слово з правого стовпчика, яке допоможе обрати правильну букву, і навпаки. З'єднай стрілками. Упиши потрібні букви.

Слайд 22. «Щоденні – 5» Письмо для себе.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні