Каталог матеріалів

Урок №17 для 4 класу з я досліджую світ за І. Грущинська - Якими бувають зорі?

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника І. Грущинської, 3.Хитрої.

Урок №17. Якими бувають зорі?

Мета: ознайомити учнів з особливостями таких космічних тіл, як зорі, розвивати інтерес до астрономії, вчити порівнювати, розмірковувати, висувати гіпотези та перевіряти їх; виховувати дбайливе ставлення до навколишнього світу та відповідальне ставлення до власного здоров'я.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай.

Слайд5. Розкажи.

Слайд6. Довідничок.

Слайд7. Зорі, що випромінюють у тисячі разів більше світла, ніж наше Сонце, називають зорями-гігантами.

Слайд8. Ті, що випромінюють ще більше світла, — надгігантами.

Слайд9. Зорі, подібні до нашого Сонця, отримали назву зір-карликів.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Від температури поверхні залежить колір зір: блакитні.

Слайд12. Від температури поверхні залежить колір зір: жовті.

Слайд13. Від температури поверхні залежить колір зір: білі.

Слайд14. Від температури поверхні залежить колір зір: червоні.

Слайд15. На відміну від Сонця, багато зір «живуть» парами, їх називають подвійними.

Слайд16. Нерідко зорі об’єднуються в «колективи», їх називають зоряними скупченнями.

Слайд17. Слово вчителя.

Слайд18. Словничок.

Слайд19. Серед них є і наша Галактика, яку називають Молочний (або Чумацький) Шлях.

Слайд20.Фізкультхвилинка.

Слайд21. Поміркуй.

Слайд22. Цікаво знати.

Слайд23. Продовж речення.

Слайд24. Як ти гадаєш?

Слайд25. Дай відповіді на запитання.

Слайд26-27. Як спостерігати за зоряним небом?

Слайд28. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Робота в підручнику.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні