Каталог матеріалів

Урок №12 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Пряме і переносне значення слів.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №012. Пряме і переносне значення слів.

 

Мета: вчити розпізнавати пряме та переносне значення слова; розвивати спостережливість, уважність, старанність, фонетичний слух; виховувати любов до рідної мови, пробудження інтересу до знань, до навчання, до природи.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Організація класу. Емоційне налаштування.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 5. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Повідомлення теми уроку

Слайд 7. Сьогодні ми з вами продовжимо дізнаватися про пряме і переносне значення слова.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Пригадай!

Слайд 9. Досліди.

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Вправа 42. Зі слів першого та другого рядків складіть словосполучення. Визначте, яке сполучення слів ужито в прямому значенні, а яке — в переносному. Доведіть свою думку.

Слайд 12. Вправа 42. Виконайте завдання на вибір: запишіть сполучення слів із прямим значенням або сполучення слів із переносним значенням.

Слайд 13. Вправа 43.1. Прочитай. Випиши «зайві» сполучення слів. Як ти гадаєш, чому вони «зайві»?.

Слайд 14. Вправа 43.2. Із двома словосполученнями (на вибір) склади та запиши речення.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Вправа 14. Прочитай вірш Наталі Карпенко. Познач, у якому значенні вжито слово фарбувала — прямому чи переносному.

Слайд 17. Вправа 14. Склади і запиши два речення зі словом носить, яке б уживалося в прямому та переносному значеннях.

Слайд 18. Вправа 16. Склади і запиши два речення зі словом летить, яке б уживалося в прямому та переносному значеннях

Слайд 19. «Щоденні – 5» Письмо для себе.

Слайд 20. Інтерактивна вправа

Підсумок

Слайд 21-22. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні