Каталог матеріалів

Урок №10 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - РМ. Засоби масової інформації (медіа)

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №10. РМ. Засоби масової інформації (медіа)

Мета: дослідити вплив засобів масової інформації (медіа) в сучасному світі, розвивати критичне мислення щодо сприйняття інформації з різних джерел, навчити розрізняти різні види медіа, аналізувати їхні особливості, оцінювати достовірність та об’єктивність поданої інформації, вчити свідомо споживати медіаконтент, виявляти маніпулятивні техніки та формувати власні обґрунтовані думки на основі отриманих знань;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, обговорює актуальність почутого тексту, зв’язок тексту із ситуацією спілкування, розрізняє окремі елементи маніпуляції, визначає достовірність, новизну, несуперечливість інформації, відповідність своїм переконанням, поглядам, визначає специфіку складників структури текстів (зокрема медіатекстів), використовує для виконання завдань текстові/медіатекстові джерела, інформацію з яких вважає достовірною та надійною, аргументує вибір таких джерел;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Розгляньте малюнки, об'єднані темою «Інформація». Про що, на вашу думку, розповідає кожен із них?

Слайд 9. Запам’ятаймо! Масова інформація.

Слайд 10. Масова інформація. Відео, створене за допомогою ШІ.

Слайд 11. Запам’ятаймо! Масова інформація.

Слайд 12. Поспілкуйтеся.

Слайд 13. І. Прочитайте два повідомлення про мультфільм «Мавка. Лісова пісня» та виконайте завдання.

Слайд 14. ІІ. Виконайте завдання.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Зверніть увагу! Неправдива інформація.

Слайд 18. І. Прочитайте й проаналізуйте повідомлення. Поміркуйте, які з них правдиві, а які – фейкові.

Слайд 19. Поспілкуйтеся.

Слайд 20. І. Прочитайте повідомлення із сайту Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. У чому актуальність цієї інформації? Чи допоможе, на вашу думку, застосунок «ЕкоЗагроза» боротися з фейками?

Слайд 21. II. Визначте, які ознаки правдивості має прочитане повідомлення.

Слайд 22. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Розподіліть між собою повідомлення. Перевірте правдивість інформації, використовуючи будь-які надійні джерела. Обміняйтеся результатами роботи.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія «Острів».

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні