Каталог матеріалів

Урок №10 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Фразеологізми-антоніми Фразеологізми-синоніми

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №010. Фразеологізми-антоніми. Фразеологізми-синоніми.

 

Мета: продовжити знайомити учнів із поняттям про фразеологізм, його лексичним значенням; розвивати вміння розрізняти фразеологізми-синоніми та фразеологізми-антоніми у мовному потоці; збагачувати словниковий запас учнів, формувати мовленнєву, соціокультурну компетентності; виховувати в учнів національну свідомість, громадянську позицію..

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Вправа 43. Прочитай групу фразеологізмів та їхні значення на блакитній плашці, а потім — на жовтій.

Слайд 8. Запам’ятай!

Слайд 9. Вправа 43. Самостійно вибери фразеологізми-синоніми та склади з ними два речення. Самостійно вибери фразеологізми-антоніми та склади з ними два речення.

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Вправа 44. Прочитай фразеологізми. Добери до фразеологізмів їхні значення з довідки. Запиши через риску.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Вправа 45. Прочитай текст.

Слайд 14. Вправа 45. Спиши текст, замінюючи підкреслені сполучення слів фразеологізмами з вправи 43. Поясни значення виділеного фразеологізму.

Слайд 15-16. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні