Каталог матеріалів

Урок №1 для 5 класу з курсу "Природничі науки" для 5 класу за Т. Засєкіною - Земля і Всесвіт.

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку інтегрованого курсу «Природничі науки» з використанням підручника для 5 класу закладів загальної середньої освіти. Підручник: «Природничі науки. Автори: Білик Ж.І., Засєкіна Т.М., Лашевська Г.А., Яценко В.С. (2022)»

 

Урок№1. Земля і Всесвіт.

Очікувані результати: учні ознайомляться з наукою астрономією, історією астрономічних досліджень, удосконалять навички використовувати додаткові джерела інформації для виконання навчального завдання; поповнюють словниковий запас; розвивають навички спілкування; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах і в групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

ознайомити учнів з історією вивчення Всесвіту; сформувати в учнів знання про дослідження всесвіту людиною; сформувати знання про науки, які вивчають космос, узагальнити знання про історію та досягнення людини у вивченні Всесвіту, про небесні тіла, які утворюють Всесвіт, значення знань про них у житті людей; розвивати уявлення про навколишній світ; розвивати і розширювати уяву дітей, образне мислення, зорову пам’ять, творчу уяву; продовжити розвивати вміння та навички працювати з підручником та додатковою літературою, порівнювати, аналізувати, вибирати головне, робити висновки; виховувати зацікавленість та прагнення досліджувати навколишній світ;

формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою: усвідомлювати роль мови для ефективного спілкування та культурного самовираження;

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, будувати діалог, співпрацювати в групі, виконувати розумові операції й практичні дії;

громадянська: цінувати культурне розмаїття різних народів та ідентифікувати себе як громадянина України;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: оволодіння навичками стосунків; навчити знайомитися; розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, в групі; виховувати чемність, повагу до старших та однолітків;

інформаційної: розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника та медіа; вчити орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; уміння аргументувати й відстоювати свою думку;

.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація,

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд2. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Мотивація навчальної діяльності

Слайд3.

Слайд4. Ранкове коло.

Слайд5. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Актуалізація опорних знань

Слайд 6. Пригадай!

Повідомлення теми і мети уроку

Вивчення нового матеріалу

Робота з підручником

Слайд 8-10. Що тобі відомо про всесвіт?

Слайд 11. Поміркуй!

Слайд 12.Рухлива вправа.

Слайд 13-15. Що тобі відомо про всесвіт?

Слайд 16-19. А чи багато ти знаєш про нашу планету?

Слайд 20. Фізкультхвилинка для очей.

Закріплення вивченого.

ЗНАЙ — ПОЯСНЮЙ — ЗАСТОСОВУЙ — ТВОРИ

Слайд 21. Завдання 1. Сторінка 6.

Слайд 22. Словникова робота.

Слайд 23. Завдання 2. Сторінка 6.

Слайд 24. Словникова робота.

Слайд 25-28. Завдання 2. Сторінка 6.

Слайд 29. Фізкультхвилинка.

Слайд 30.Завдання 3. Сторінка 6.

Слайд 31. Словникова робота.

Слайд 32. Завдання 4. Сторінка 7.

Слайд 33-34. Словникова робота.

Слайд 35. Завдання 5. Сторінка 7.

Слайд 36.Словникова робота.

Слайд 37. Домашнє завдання.

Рефлексія

  • Рефлексія «Зірковий настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку
Коментарі до даного матеріалу поки відсутні