Каталог матеріалів

Урок №60 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Гільберг Т. Г. - Яка користь від знань

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Т. Гільберг, С. Тарнавська, О. Гантюк, Н. Павич

Урок № 60. Яка користь від знань. «Мова» тварин. Правила спілкування з домашніми улюбленцями і безпри­тульними тваринами.

Мета: Очікувані результати:

Учні дізнаються, що таке «мова» тварин і як вони спілкуються між собою за допомогою звуків, рухів і запахів; зрозуміють, як знання про поведінку тварин допомагають людям у дослідженнях, погляді за тваринами та збереженні природи; навчатися розрізняти різні форми комунікації тварин та аналізувати їхній зміст; поповняти словниковий запас словами, пов'язаними із спілкуванням у тваринному світі; розвинути навички спостереження, аналізу й інтерпретації інформації; виховувати інтерес, емпатію до тварин і відповідальність за природу.

Мета:

Формування предметних компетентностей:

Ознайомити учнів із поняттям «мова» тварин та її різновидами (звукові сигнали, рухи, запахи тощо).

Навчити розуміти, як знання про тваринну комунікацію сприяють дослідженням, охороні тварин і покращенню взаємодії між людьми і тваринами.

Розвивати навички спостереження за поведінкою тварин, аналізувати й інтерпретувати інформацію про їхнє спілкування.

Виховувати шанобливе ставлення до природи, емпатію до тварин та усвідомлення важливості їх збереження.

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися: навчати аналізувати та складати знання про спілкування тварин у різних ситуаціях.

Загальнокультурної: формувати повагу до природи й різноманіття живих істот, розвивати почуття гармонії з довкіллям.

Комунікативної: розвивати здатність до опису явищ природи, пояснення особливостей спілкування тварин.

Соціальна: формувати усвідомлення необхідності збереження природи та відповідного ставлення до живих істот.

Інформаційної: навчати знаходити, аналізувати й систематизувати інформацію про способи комунікації тварин.

Здоров’я зберігається: виховувати емпатію та вміння з повагою ставитися до потреб і поведінки тварин, формувати розуміння ролі тварин у природі.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2.Ранкове коло.

Слайд3. Обговоріть в парах і розкажіть.

Слайд4.Гімнастика для очей.

Слайд5. Розкажи.

Слайд6-7. Бесіда «Чи всім тваринкам жити легко»

Слайд8. Яка тварина агресивна? Яка лагідна? Чому ти так вважаєш?

Слайд9. За малюнками розкажи, як потрібно поводитися з домашніми улюбленцями.

Слайд10. Розглянь малюнки. Чи правильно поводяться діти? Чому?

Слайд11. Запам’ятай правила поводження з безпритульними собаками.

Слайд12. Поміркуй.

Слайд13. Пам’ятай.

Слайд 14. Якщо твоя відповідь «так», підніми вгору зелену цеглинку, якщо ні, то червону.

Слайд 15. Побесідуймо.

Слайд 16. Торбинка цікавинок.

Слайд17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Висновок.

Слайд 19. Чи знаєте ви…

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Online завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні