Каталог матеріалів

Урок №78 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Використання грибів людиною.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №78.

Тема. Використання грибів людиною.

Мета: сформувати в учнів уявлення про способи використання грибів людиною, їхню роль у харчовій, медичній, сільськогосподарській та промисловій сферах; ознайомити з корисними та шкідливими властивостями грибів, їхнім значенням у виробництві ліків, хлібопеченні, сироварінні, виноробстві, біотехнологіях та екологічному очищенні довкілля; з’ясувати ризики, пов’язані з вживанням отруйних грибів, і навчити розпізнавати їстівні та отруйні гриби; розвивати вміння аналізувати інформацію, порівнювати та робити висновки на основі спостережень і досліджень; виховувати екологічну свідомість, відповідальне ставлення до природи, усвідомлення важливості раціонального використання грибних ресурсів та дотримання правил безпечного збору грибів.

Очікувані результати:

Знати:

  • основні способи використання грибів людиною (у харчуванні, медицині, промисловості, сільському господарстві, біотехнологіях);
  • значення грибів у виробництві ліків (антибіотиків, імуносупресантів тощо);
  • роль грибів у харчовій промисловості (дріжджі у хлібопеченні, виноробстві, сироварінні, виробництві квасу тощо);
  • участь грибів у біотехнологічних процесах, очищенні довкілля та утилізації відходів;
  • шкоду, яку можуть завдавати гриби, зокрема отруйні види та грибкові захворювання людини, тварин і рослин;
  • основні правила безпечного збору та споживання грибів.

Вміти:

  • пояснювати значення грибів у житті людини та їхнє застосування у різних сферах;
  • розрізняти їстівні та отруйні гриби за основними ознаками;
  • пояснювати принципи дії грибів у харчовій промисловості та медицині;
  • наводити приклади корисних і шкідливих грибів;
  • формулювати висновки про вплив грибів на здоров’я людини та екосистему;
  • дотримуватись правил безпечного збирання та вживання грибів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Біологічний детектив.

Слайд 6. Тренуйся думати.

Слайд 7. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 8. Робота з інформацією.

Слайд 9. Робота з інформацією.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота над зображенням.

Слайд 12. Робота з інформацією.

Слайд 13. Робота з інформацією.

Слайд 14. Робота з інформацією.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Цікаво знати.

Слайд 18. Цікаво знати.

Закріплення вивченого.

Слайд 19. Міркуємо.

Слайд 20. Міркуємо.

Слайд 21. Міркуємо.

Слайд 22. Міркуємо.

Слайд 23. Міркуємо.

Слайд 24. Міркуємо.

Слайд 25. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 26. Домашнє завдання.

Слайд 27. Складаємо рефлексивну мозаїку. 

Слайд 28. Рефлексія. Вправа «Скриньки настрою».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні