Каталог матеріалів

Урок №75 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Особливості живлення та різноманіття грибів (продовження).

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №75.

Тема. Особливості живлення та різноманіття грибів.

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про характерні риси грибів, їхню унікальну будову, особливості живлення, розмноження та значення в природі й житті людини; розглянути основні групи грибів (шапинкові, цвілеві, дріжджі) та їхні характерні особливості; з’ясувати роль грибів у кругообігу речовин у природі, їхнє значення як редуцентів, симбіонтів і паразитів; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, порівнювати та робити висновки на основі досліджень і спостережень; виховувати екологічну свідомість, відповідальне ставлення до природи, усвідомлення правил безпечного збирання грибів і важливості їхнього збереження в екосистемах.

Очікувані результати:

Знати:

  • основні характерні риси грибів та їхнє місце в системі органічного світу;
  • будову грибів, особливості їхнього живлення та життєдіяльності;
  • основні групи грибів (шапинкові, цвілеві, дріжджі) та їхні особливості;
  • роль грибів у природі (редуценти, симбіонти, паразити) та їхнє значення для людини;
  • види їстівних і отруйних грибів, правила їхнього збирання та вживання;
  • використання грибів у харчовій, медичній, промисловій сферах.

Вміти:

  • визначати гриби за їхніми характерними ознаками та класифікувати їх за основними групами;
  • порівнювати гриби з рослинами та тваринами, знаходячи спільні та відмінні риси;
  • аналізувати роль грибів у природних екосистемах та їхній вплив на людину;
  • дотримуватися правил безпечного збирання грибів і пояснювати їхнє значення;
  • робити висновки про значення грибів у природі та житті людини, застосовувати знання на практиці.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 3. Усне опитування.

Слайд 4. Усне опитування.

Слайд 5. Усне опитування.

Слайд 6. Усне опитування.

Слайд 7. Усне опитування.

Слайд 9. Усне опитування.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 11. Виконуємо завдання.

Слайд 12. Дослідницька діяльність.

Слайд 13. Творче завдання.

Слайд 14. Фантазуємо.

Слайд 15. Міркуємо.

Слайд 16. Міркуємо.

Слайд 17. Міркуємо.

Слайд 18. Міркуємо.

Слайд 19. Міркуємо.

Слайд 20. Міркуємо.

Слайд 21. Інтерактивне завдання..

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 22. Домашнє завдання.

Слайд 23. Складаємо рефлексивну мозаїку. 

Слайд 24. Рефлексія «Продовжи фразу».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні