Каталог матеріалів

Урок №74 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Узагальнення вивченого з теми «Середовища існування тварин».

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №71.

Тема. Узагальнення вивченого з теми «Середовища існування тварин».

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про різні середовища існування тварин (водне, наземно-повітряне, ґрунтове, організмове), їхні особливості та пристосування до умов життя; повторити основні групи тварин відповідно до їхнього середовища існування; формувати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати інформацію, розпізнавати тварин за їхніми пристосуваннями до навколишнього середовища; розвивати логічне мислення, спостережливість і пізнавальний інтерес; виховувати інтерес до збереження природи, відповідальне ставлення до охорони тваринного світу та екології.

Очікувані результати:

Знати:

  • основні середовища існування тварин;
  • особливості будови та способу життя тварин, які мешкають у різних середовищах;
  • як тварини пристосовуються до умов існування;
  • взаємозв’язки між тваринами та середовищем їхнього проживання;
  • як діяльність людини впливає на середовища існування тварин.

Вміти:

  • розпізнавати та класифікувати тварин за середовищем їхнього існування;
  • аналізувати, порівнювати та знаходити спільні й відмінні риси тварин різних середовищ існування;
  • пояснювати, як тварини пристосовуються до життя у певному середовищі;
  • наводити приклади тварин кожного середовища існування;
  • усвідомлювати важливість збереження природних середовищ існування тварин і формувати екологічно відповідальну поведінку.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок. Асоціативні формули на уроці.

Закріплення вивченого.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Слайд 6. Проводжу дослідження з природи.

Слайд 7. Проводжу дослідження з природи.

Слайд 8. Проводжу дослідження з природи.

Слайд 9. Опрацьовую та використовую інформацію.

Слайд 10. Опрацьовую та використовую інформацію.

Слайд 11. Усвідомлюю закономірності природи.

Слайд 12. Усвідомлюю закономірності природи.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 11. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 15. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 16. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 17. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 18. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 19. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 20. Вправа «Мікрофон».

Слайд 21. Вправа «Мікрофон».

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 23. Рефлексія «Продовжи фразу».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні