Каталог матеріалів

Урок №73 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Пристосування тварин до наземно-повітряного середовища та до мешкання в організмах інших істот

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №73.

Тема. Пристосування тварин до наземно-повітряного середовища та до мешкання в організмах інших істот.

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про особливості пристосування тварин до наземно-повітряного середовища та до мешкання в організмах інших істот; розглянути будову, поведінкові адаптації та фізіологічні особливості тварин, що дозволяють їм виживати в цих умовах; розвивати спостережливість, логічне мислення, вміння аналізувати й робити висновки; виховувати бережливе ставлення до природи та усвідомлення ролі адаптацій у збереженні біорізноманіття.

Очікувані результати:

Знати:

  • основні особливості наземно-повітряного середовища та його відмінності від водного;
  • пристосування тварин до життя в наземно-повітряному середовищі (особливості будови, покривів тіла, органів дихання, опорно-рухового апарату, способів пересування, поведінки);
  • приклади тварин, що мешкають у наземно-повітряному середовищі, та їхні адаптації;
  • способи пристосування паразитичних тварин до життя в організмах інших істот (будова тіла, способи живлення, розмноження, цикли розвитку);
  • вплив паразитів на організм хазяїна та заходи боротьби з ними.

Вміти:

  • визначати середовище існування тварин за їхньою будовою та способом життя;
  • аналізувати, які пристосування допомагають тваринам виживати в певному середовищі;
  • порівнювати різні групи тварин за їхніми адаптаціями до умов існування;
  • наводити приклади тварин, що мешкають у наземно-повітряному середовищі та в організмах інших істот;
  • пояснювати взаємозв’язки між будовою тварин і їхнім способом життя;
  • дотримуватися правил особистої гігієни та профілактики паразитарних захворювань.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 6. Слово вчителя.

Слайд 7. Слово вчителя.

Слайд 8. Слово вчителя.

Слайд 9. Робота над схемою.

Слайд 10. Слово вчителя.

Слайд 11. Робота над зображеннями.

Слайд 12. Слово вчителя.

Слайд 13. Слово вчителя.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Слово вчителя.

Слайд 16. Слово вчителя.

Слайд 17. Робота над зображеннями.

Слайд 18. Слово вчителя.

Слайд 19. Слово вчителя.

Слайд 20. Слово вчителя.

Слайд 21. Слово вчителя.

Закріплення вивченого.

Слайд 22. Поміркуйте.

Слайд 23. Поміркуйте.

Слайд 24. Поміркуйте.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 25. Домашнє завдання.

Слайд 26. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Продовжи фразу».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні