Каталог матеріалів

Урок №67 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Характерні риси ссавців.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ  (до підручника 2024 року випуску)

Урок №67.

Тема. Характерні риси Ссавців.

Мета: ознайомити учнів із загальними ознаками класу Ссавці, їхньою будовою, особливостями розмноження та поведінки; пояснити значення ссавців у природі та житті людини; навчити розпізнавати ссавців серед інших тварин за характерними ознаками (наявність шерсті, молочних залоз тощо); розвивати навички аналізу та класифікації тварин; формувати вміння знаходити причинно-наслідкові зв’язки між особливостями будови ссавців та їх пристосуванням до умов середовища; розвивати інтерес до вивчення природи та допитливість через спостереження за поведінкою тварин; виховувати бережливе ставлення до природи, зокрема до ссавців; формувати відповідальне ставлення до домашніх улюбленців як до представників класу Ссавці; підкреслити важливість охорони ссавців, особливо видів, які перебувають під загрозою зникнення.

Очікувані результати:

Знати:

  • загальні ознаки ссавців, які відрізняють їх від інших класів тварин;
  • основні представники класу Ссавці та їхнє значення в природі та для людини;
  • особливості будови тіла ссавців;
  • пристосування ссавців до різних умов існування (на суші, у воді, у повітрі);
  • різноманітність середовищ життя ссавців та їхня поведінка;
  • причини зникнення деяких видів ссавців і заходи їх охорони.

Вміти:

  • визначати ссавців за характерними ознаками;
  • наводити приклади різних груп ссавців;
  • пояснювати роль ссавців у природі та житті людини;
  • порівнювати ссавців із іншими класами тварин, виділяючи спільні та відмінні риси;
  • аналізувати взаємозв’язок між будовою тіла ссавців і їхнім способом життя;
  • висловлювати власну думку про необхідність збереження ссавців та природи загалом.
  • розпізнавати місцевих представників ссавців і описувати їхній спосіб життя.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Робота над ребусом.

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 6. Слово вчителя.

Слайд 7. Слово вчителя.

Слайд 8. Слово вчителя.

     Слайд 9. Слово вчителя.

     Слайд 10. Слово вчителя.

     Слайд 11. Робота над зображенням.

     Слайд 12. Слово вчителя.

     Слайд 13. Слово вчителя.

     Слайд 14. Гімнастика для очей.

     Слайд 15. Слово вчителя.

     Слайд 16. Робота над зображенням.

Слайд 17. Слово вчителя.

Слайд 18. Слово вчителя.

Слайд 19. Слово вчителя.

Слайд 20. Слово вчителя.

Слайд 21. Слово вчителя.

Слайд 22. Робота над зображенням.

Слайд 23. Цікаво знати.

Закріплення вивченого.

Слайд 24. Поміркуйте.

Слайд 25. Поміркуйте.

Слайд 26. Поміркуйте.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 27. Домашнє завдання.

Слайд 28. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 29. Рефлексія «5 зірок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні