Каталог матеріалів

Урок №63-64 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Проєктна робота. Значення географічних знань

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника

С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №63-64. Географічна оболонка. Визначення за тематичними

картами закономірностей зміни географічних поясів та природних зон світу.

Мета: допомогти учням засвоїти основні поняття та характеристики географічної оболонки як найбільшого природного комплексу Землі, включаючи її межі та властивості, аналізувати схеми кругообігу води, кисню та вуглецю в природі, розуміти їхню важливість для екосистем та земної атмосфери, здати собі звіт про те, як людська діяльність, зокрема промисловість, транспорт, землеробство та інші галузі, впливають на кругообіг води, кисню та вуглецю та їхні наслідки для природи та клімату, допомогти розуміти свою роль у збереженні природи та здоров'я планети, розвивати відповідальне ставлення до природних ресурсів та вміти приймати екологічно обґрунтовані рішення, залучити до проведення досліджень та експериментів, спрямованих на вивчення кругообігу речовин в природі, а також на визначення впливу різних факторів на ці процеси.

Очікуванні результати: учні знають що географічна оболонка - це найбільший природний комплекс Землі, який включає усі складові природи - повітряну оболонку, гідрологічні ресурси, літосферу та біосферу, визначають межі географічної оболонки та описати її основні властивості, такі як різноманітність клімату, ґрунтів, ландшафтів тощо, здатні розглядати та аналізувати схеми кругообігу води, кисню та карбону в природі, розуміти процеси, які відбуваються в природному середовищі, їх взаємозв'язок та важливість для життя на Землі, критично оцінюють різні аспекти географічної оболонки та кругообігу речовин в природі, виявляти причинно-наслідкові зв'язки та робити висновки, розуміють важливість збереження та ефективного використання природних ресурсів для збереження біорізноманіття та стабільності екосистем, застосовувати отримані знання про географічну оболонку та кругообіг речовин в природі для пояснення різноманітних географічних явищ та проблем

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу. Вправа «Веселка»

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Словничок.

Слайд5. Слово вчителя.

Слайд6. Розглянь та поясни схему.

Слайд7. Головною рушійною силою - «двигуном» усіх процесів у географічній оболонці - є сонячна енергія.

Слайд8. Робота в підручнику.

Слайд9. Головними особливостями (закономірностями) географічної оболонки є:

Слайд10. Словничок.

Слайд11. Розгляньте малюнок «Приклад взаємодії атмосфери і гідросфери». Зробіть висновок про цілісність географічної оболонки, взаємодію її компонентів.

Слайд12. Запам’ятай.

Слайд13. Біологічний кругообіг.

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Слово вчителя.

Слайд16. Запам’ятай.

Слайд17. Астрономічні явища.

Слайд18. Біологічні ритми.

Слайд19. Добові біоритми.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Місячні біоритми.

Слайд22. Під час припливу деякі риби відкладають ікру.

Слайд23. Під час відпливу закривають свої черепашки молюски, ховаються в ґрунт морські черви.

Слайд24. Сезонні біоритми.

Слайд25. Прикладами сезонних ритмів у тварин є линяння качок чи білок.

Слайд26. Масові переміщення оленів.

Слайд27. Зимова сплячка ведмедів.

Слайд28. Багаторічні біоритми.

Слайд29. Слово вчителя.

Слайд30-34. Розглянь природні зони Землі.

Слайд35. Робота в підручнику.

Слайд36. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні