Каталог матеріалів

Урок №61 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Як організми пристосовуються до періодичних змін середовища.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023).

Урок №61. Як організми пристосовуються до періодичних змін середовища.

Мета: розглянути процес пристосування організмів до періодичних змін у середовищі, з'ясувати механізми та стратегії пристосування, що використовують організми, зрозуміти важливість пристосування для виживання видів та збереження біорізноманіття. Пояснити поняття "пристосування" та розгляд його різних типів: фізіологічне, поведінкове, морфологічне тощо. Аналізувати приклади пристосування різних організмів до змін середовища (наприклад, міграція птахів, зміни в колірі шерсті тварин, допомогти учням зрозуміти, як організми виробляють різні стратегії для пристосування до змін у середовищі, а також виявити важливість цього процесу для їх виживання та біорізноманіття.

Очікуванні результати: учні розуміють поняття "пристосування" та його значення для організмів, ознайомляться з різними типами пристосування організмів до періодичних змін середовища, такими як фізіологічне, морфологічне, поведінкове тощо, зможуть розібрати механізми та стратегії пристосування, що використовують різні організми, наприклад, міграція, зміни в зовнішньому вигляді, адаптація поведінки тощо, здатні пояснити взаємозв'язок між пристосуванням організмів та їх виживанням у змінних умовах середовища, аналізують та порівнюють приклади пристосування організмів до різних типів середовищ, наприклад, прісноводних та морських, пустельних та лісових тощо, формулюють висновки про важливість пристосування для виживання видів та збереження біорізноманіття.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу. Вправа «Веселка»

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Запам’ятай.

Слайд6. Астрономічні явища.

Слайд7. Біологічні ритми.

Слайд8. Запам’ятай.

Слайд9. Добові біоритми.

Слайд10. Підсумуймо.

Слайд11. Перегляд відео «Нічні тварини»

Слайд12. Дай відповідь на запитання.

Слайд13. Запам’ятай.

Слайд14. Місячні біоритми.

Слайд15. Під час припливу деякі риби відкладають ікру.

Слайд16. Під час відпливу закривають свої черепашки молюски, ховаються в ґрунт морські черви.

Слайд17. Сезонні біоритми.

Слайд18. Прикладами сезонних ритмів у тварин є линяння качок чи білок.

Слайд19. Масові переміщення оленів.

Слайд20. Зимова сплячка ведмедів.

Слайд21. Гімнастика для очей.

Слайд22. Цвітіння квіткових рослин.

Слайд23. Зимовий спокій дерев.

Слайд24. Накопичення поживних речовин у бульбах картоплі.

Слайд25. Багаторічні біоритми.

Слайд26. Різке збільшення чисельності мишей повторюється кожні 3–4 роки.

Слайд27. Період коливань чисельності перелітної сарани — кожні 11 років.

Слайд28. Поміркуй.

Слайд29. Цікавинка.

Слайд30. Слово вчителя.

Слайд31. Рослини-годинники.

Слайд32. Розглянь квіткові годинники.

Слайд33. Довідничок.

Слайд34. Розгляньте та обговоріть схему.

Слайд35. Вправа «Трибуна думок»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд36. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні