Каталог матеріалів

Урок №61-63 для 5 класу з літературного читання за О. Калинич - Пригодницька повість «Таємниця козацької шаблі».

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником за підручником «Українська література». Автори: О. Калинич, С. Дячок» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №61-63. Зірка Мензатюк. «Таємниця козацької шаблі»

Мета: продовжувати знайомити учнів із життєвим та творчим шляхом Зірки Мензатюк; проаналізувати зміст твору «Таємниця козацької шаблі»; удосконалювати вміння учнів вичерпно відповідати на запитання за змістом прочитаного тексту; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; виховувати в учнів почуття поваги, пошани до різних видів мистецтва, зокрема до книги.

Очікувані результати: учень/учениця уважно слухає легенди і перекази, художні твори про історичне минуле українського народу; інформацію про літописні оповіді, їх героїчний зміст, літописні мотиви в літературних казках, авторів літературних версій літописних оповідей, про спільне та відмінне в народних казках і легендах, їх ознаки та види; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого навчального матеріалу; стисло переказує зміст легенд і переказів, художніх творів, що вивчаються текстуально; розрізняє види народних легенд і переказів та їх ознаки в порівнянні з народними казками; формулює запитання, щоб уточнити розуміння змісту художніх творів про історичне минуле українського народу, почутого повідомлення про них; розповідає про власний емоційний стан під час сприймання художніх творів, що вивчаються текстуально; читає виразно народні легенди, перекази, літописну оповідь, драму-казку, історичне оповідання; співвідносить зміст сприйнятого тексту народних легенд, переказів, літописної оповіді, драми-казки, історичного оповідання із історичним і культурним контекстом; характеризує порушені в легендах, переказах, художніх творах про історичне минуле українського народу проблеми; знаходить у текстах переказів, легенд і художніх творах про історичне минуле українського народу приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку народних легенд, переказів і художніх творів про історичне минуле українського народу; виокремлює патріотичні мотиви в народних легендах, переказах, літописних оповідях.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Склдаємо асоціативний кущ.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Складаємо ланцюжок подій за твором «Таємниця козацької шаблі».

Слайд 8. Перемалюйте хмаринки та запишіть характеристику головних героїв у кожну з них. За потреби знайдіть описи у тексті.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Зробіть аналіз твору «Таємниця козацької шаблі». Заповніть таблицю.

Слайд 11. Дайте відповідь на запитання.

Слайд 12. Дайте відповідь на запитання.

Слайд 13. Дайте відповідь на запитання.

Слайд 14. Цікаво знати.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Вправа «Крісло автора».

Слайд 17. Робота в групах.

Слайд 18. Дайте відповідь на запитання.

Слайд 19. Дайте відповідь на запитання.

Слайд 20-21. Теорія літератури.

Слайд 22. Виконайте завдання.

Слайд 23. Виконайте завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні