Каталог матеріалів

Урок №60 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Вплив людини на природу. Поведінка людини в умовах природних загроз.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №60. Вплив людини на природу. Поведінка людини в умовах природних загроз.

Мета: формувати у учнів розуміння взаємозв'язку між людиною та природою, а також допомогти учням усвідомити відповідальності людини за свої дії та їх вплив на природу, розповісти про наслідки діяльності людини на довкілля та природні ресурси, дати зрозуміти, що людина не тільки споживає природні ресурси, але й вносить великий вплив на природні екосистеми, що може призвести до знищення різноманітних видів та забруднення навколишнього середовища, розповісти про різні види природних загроз, таких як природні катастрофи та екологічні кризи, і розглянути можливі способи поведінки людини в умовах таких загроз, навчити розуміти, що вони можуть зробити для того, щоб зменшити вплив на природу та зберегти навколишнє середовище для майбутніх поколінь, дати знання про важливість збереження природи та усвідомлення своєї відповідальності за стан довкілля.

Очікувані результати: учні знають про взаємозв'язок між людиною та природою, вплив людини на довкілля та природні ресурси, різні види природних загроз та способи поведінки людини в умовах таких загроз.

розуміють важливість збереження природи та свою відповідальність за стан довкілля; що їхні дії впливають на природу та мають наслідки для навколишнього середовища, мають навички поведінки в умовах природних загроз та знають, як взаємодіяти з навколишнім середовищем, щоб зберегти його для майбутніх поколінь. Учні розвинуть свої цінності, пов'язані зі збереженням навколишнього середовища та відповідальним ставленням до природних ресурсів, застосовують свої знання та навички у практичній діяльності, щоб зменшити вплив на природу та зберегти навколишнє середовище.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Людина навчилася вирощувати нові сорти рослин і породи тварин

Слайд5. Побесідуймо.

Слайд6. Як діяльність людини завдає шкоди природі? Доповни власними прикладами.

Слайд7. Прочитай лист. Поміркуй, хто міг би його написати.

Слайд8. Чим загрожують запуски ракет?

Слайд9-14. Бесіда «Небезпечні природні явища»

Слайд15. Перегляд відео “Як поводитися під час літньої грози”

Слайд16-17. За малюнками сформулюйте правила поведінки під час урагану.

Слайд18. Гімнастика для очей.

Слайд19. Робота в підручнику.

Слайд20. Розкажи.

Слайд21. Запам’ятай.

Слайд22. Увагу кмітливців привернули морські жителі — кальмари,

що дуже схожі на ракету.

Слайд23. Приглядаючись до польоту птахів, людина придумала літак.

Слайд24. За зразками природи людина побудувала підводні човни.

Слайд25. Землерийні машини.

Слайд26. Приглядаючись до бабки, людина придумала вертоліт.

Слайд27. Метелики спонукали людину придумати вітрильник.

Слайд28-30. Торбинка цікавинок.

Слайд31. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Робота в підручнику.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні