Каталог матеріалів

Урок №59 з географії для 7 класу. Г. Довгань - Природні комплекси як наслідок взаємозв’язків між компонентами природи

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія» за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В., Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.) та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

 

Урок № 59. Природні комплекси. Географічна оболонка — найбільший природний комплекс Землі

Мета: допомогти учням засвоїти основні поняття та характеристики географічної оболонки як найбільшого природного комплексу Землі, включаючи її межі та властивості; аналізувати схеми кругообігу води, кисню та вуглецю в природі, розуміти їхню важливість для екосистем та земної атмосфери; здати собі звіт про те, як людська діяльність, зокрема промисловість, транспорт, землеробство та інші галузі, впливають на кругообіг води, кисню та вуглецю та їхні наслідки для природи та клімату; допомогти розуміти свою роль у збереженні природи та здоров'я планети; залучити до проведення досліджень та експериментів, спрямованих на вивчення кругообігу речовин в природі, а також на визначення впливу різних факторів на ці процеси.

Очікуванні результати: учні знають що географічна оболонка – це найбільший природний комплекс Землі, який включає усі складові природи – повітряну оболонку, гідрологічні ресурси, літосферу та біосферу, визначають межі географічної оболонки та описують її основні властивості, такі як різноманітність клімату, ґрунтів, ландшафтів тощо; здатні розглядати та аналізувати схеми кругообігу води, кисню та карбону в природі, розуміють процеси, які відбуваються в природному середовищі, їх взаємозв'язок та важливість для життя на Землі; критично оцінюють різні аспекти географічної оболонки та кругообігу речовин в природі; виявляють причинно-наслідкові зв'язки та роблять висновки; розуміють важливість збереження та ефективного використання природних ресурсів; застосовують отримані знання про географічну оболонку та кругообіг речовин в природі для пояснення різноманітних географічних явищ та проблем.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Гори та рівнини.

Слайд 7. Гори. Словник.

Слайд 8. Розташування гірських масивів.

Слайд 9. Пізнаємо більше.

Слайд 10. Гірська система.

Слайд 11. Найбільша гірська система Європи.

Слайд 12. Українські Карпати та Кримські гори.

Слайд 13. Класифікація гір.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Вулканічні гори.

Слайд 16. Пізнаємо більше.

Слайд 17. Гори кличуть та надихають...

Слайд 18. Шлях до вершин.

Слайд 19. Рівнини. Словник.

Слайд 20. Відмінність рівнин за висотою.

Слайд 21. Плоскі й горбисті рівнини.

Слайд 22-23. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 25. Мої враження.

Слайд 26. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 27-28. Робота з картою. Вчимося працювати з фізичною картою світу та України.

Слайд 29. Робота в групі.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 30. Вправа «5 питань».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні