Каталог матеріалів

Урок №59 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Біосфера. Чому живі організми нерівномірно поширені на поверхні Землі.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №59. Біосфера. Чому живі організми нерівномірно поширені на поверхні Землі.

Мета: пояснити учням, що таке біосфера і як вона об'єднує всі живі організми на Землі, основні компоненти біосфери, такі як атмосфера, гідросфера, літосфера та біота. пояснити, які взаємодії відбуваються між атмосферою, гідросферою, літосферою та біотою, та як вони впливають одне на одного, ознайомити з основними земельними ресурсами, їх використанням і проблемами, пов'язаними з їх вичерпанням та забрудненням, визначити різні способи, які людина впливає на біосферу, включаючи забруднення навколишнього середовища, знищення екосистем та зміни клімату.

Очікуванні результати: учні пояснюють, що біосфера є живою оболонкою планети, яка об'єднує всі види життя та їх середовища існування, розуміють, що біосфера забезпечує умови для життя на Землі, зберігає різноманіття живих організмів та регулює кліматичні процеси, ознайомленні з різними компонентами біосфери, такими як атмосфера, гідросфера, літосфера та біота, та зможуть пояснити їхню взаємодію та вплив на життя на Землі, описують взаємозв'язки між цими оболонками Землі та розуміти їхню важливість для збереження екологічної рівноваги, розуміють, що земельні ресурси є ключовим елементом біосфери, які забезпечують життя та виробництво різних продуктів для людства, аналізують вплив діяльності людини на біосферу та розуміти наслідки негативного впливу на екосистеми та біорізноманіття.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Назви оболонки Землі.

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Поміркуй. З якими словами, у тебе асоціюється кожна оболонка?

Слайд8. Запам’ятай.

Слайд9. Розгляньте схему взаємозв’язків оболонок Землі. Наведіть приклади для кожного взаємозв’язку.

Слайд10. Робота в підручнику.

Слайд11. Поміркуй.

Слайд12. Гімнастика для очей.

Слайд13. Розглянь схему. Поясни.

Слайд14. Поміркуй.

Слайд15. Робота в підручнику.

Слайд16. Слово вчителя.

Слайд17. Розглянь світлини. Як така діяльність людини впливає на біосферу?

Слайд18. Поміркуй.

Слайд19. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд20. Робота в підручнику.

Слайд21. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд22. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні