Каталог матеріалів

Урок №56 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - На які біологічні ресурси багата Земля. Біологічні ресурси та закономірності їх поширення.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №56. На які біологічні ресурси багата Земля. Біологічні ресурси та закономірності їх поширення. Практична робота. Складання ланцюга живлення для лісу, степу, луків, водойми своєї місцевості.

Мета: ознайомити учнів з різноманітністю біологічних ресурсів планети, таких як рослини, тварини, мікроорганізми та інші, та їхнім значенням для життя на Землі, дати зрозуміти фактори, що впливають на поширення різноманітних видів рослин і тварин, таких як клімат, ґрунт, взаємодія з іншими видами тощо, вивчати взаємозв'язки між організмами у природних середовищах та розумітимуть важливість кожного елементу ланцюга для екосистеми в цілому, розвивати навички аналізу та синтезу, визначаючи взаємозв'язки між різними складовими біологічних систем і розуміючи їхні наслідки для екосистем та біорізноманіття, оцінити вплив людини на біологічні ресурси та екосистеми і розглянути можливі шляхи їх збереження та відновлення.

Очікуванні результати: учні розуміють, що Земля є багата на різноманіття біологічних ресурсів, таких як рослини, тварини, мікроорганізми тощо, знають про фактори, які впливають на поширення біологічних ресурсів, такі як клімат, ґрунтові умови, географічне розташування тощо, самостійно складають ланцюги живлення для різних природних об'єктів, таких як ліс, степ, луки, водойми, що є характерними для їхньої місцевості, розуміють взаємозв'язки між різними складовими біологічних систем і їх вплив на екосистеми та біорізноманіття, вплив людини на біологічні ресурси та екосистеми, розглянуть можливі шляхи їх збереження та відновлення, застосовують отримані знання під час складання ланцюгів живлення та аналізу взаємозв'язків у природних середовищах.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Поясни старовинну індійську мудрість.

Слайд5. Пригадай.

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Запам’ятай.

Слайд8. Вправа «Трибуна думок»

Слайд9. Словничок.

Слайд10. Побесідуймо.

Слайд11. У Світовому океані знаходиться 43 % біологічної маси.

Слайд12. Біомасу суходолу також утворюють рослини й тварини.

Слайд13. Найбільше організмів живе біля земної поверхні.

Слайд14. Умови існування організмів залежать від чинників неживої природи.

Слайд15. Довідничок.

Слайд16. Гімнастика для очей.

Слайд17-18. Словничок.

Слайд19. Цікавинка.

Слайд20. Для роздумів.

Слайд21. Практична робота.

Слайд22. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні