Каталог матеріалів

Урок №55-56 з географії для 7 класу. Г. Довгань - Ґрунти. Властивості ґрунтів. Типи ґрунтів, закономірності їх пошир

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»__________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія» за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В., Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.) та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

 

Урок № 55-56. Ґрунти. Властивості ґрунтів. Типи ґрунтів, закономірності їх поширення

Мета: пояснити учням визначення ролі ґрунту в екосистемах та для людини; обговорити властивості, які роблять його унікальним природним тілом; представити основні типи ґрунтів (наприклад, піщаний, глинистий, суглинистий тощо) та їх характеристик; розглянути регіональні особливості поширення різних типів ґрунтів; обговорити фізичні, хімічні та біологічні властивості ґрунтів; визначити вплив цих властивостей на здоров'я людини, рослин та тварин; пояснити те, як побудована карта ґрунтів; аналізувати розподіл різних типів ґрунтів на карті та його зв'язок з природними умовами; визначити відмінності між ґрунтом та гірською породою; аналізувати причини виникнення стихійних сміттєзвалищ; вивчити наслідки забруднення ґрунтів і способів їх попередження та ліквідації. 

Очікуванні результати: учні пояснюють, чому ґрунт є важливою складовою екосистеми і має унікальні властивості; ідентифікують основні типи ґрунтів та розуміють закономірності їх поширення в різних регіонах; знають основні фізичні, хімічні та біологічні властивості ґрунтів та їх вплив на живі організми і екосистеми; розуміють, як побудована карта ґрунтів та як вона допомагає вивченню ґрунтів у різних регіонах; виявляють відмінності між ґрунтом та гірською породою та зрозуміють їх взаємозв'язок у природних системах; усвідомлюють наслідки стихійних сміттєзвалищ та забруднення ґрунтів для довкілля і здоров'я людини; мають глибоке розуміння важливості ґрунту для природи та людини, а також проблем, пов'язаних із його забрудненням, та можливих шляхів їх вирішення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Ґрунт. Словник.

Слайд 7. Головна властивість ґрунту.

Слайд 8. Утворення ґрунтів.

Слайд 9  Перегній (гумус).

Слайд 10. Властивості ґрунту.

Слайд 11. Піщані та глинисті ґрунти.

Слайд 12. Супіщані та суглинкові ґрунти.

Слайд 13. Пізнаємо більше.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Типи ґрунтів.

Слайд 16. Карта ґрунтів.

Слайд 17. Підзолисті та дерново-підзолисті ґрунти.

Слайд 18. Сірі та бурі лісові ґрунти.

Слайд 19. Чорноземи.

Слайд 20. Інші ґрунти.

Слайд 21. Що дає розуміння властивостей ґрунтів.

Слайд 22. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 24. Мої враження.

Слайд 25. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 26. Оберіть, що вам цікаво.

Слайд 27. Практична робота. Визначення складу ґрунту.

Слайд 28. Інтерактивне завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Вправа «Мішень».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні