Каталог матеріалів

Урок №53-54 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Урок екскурсія до місцевої водойми (річки, озера, ставка). Екологічні проблеми водойм своєї місцевості.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №53-54. Урок екскурсія до місцевої водойми (річки, озера, ставка). Екологічні проблеми водойм своєї місцевості. Урок узагальнення. Діагностувальна робота.

Мета: проведення екскурсії до місцевої водойми з метою вивчення природних особливостей, екологічного стану та проблем, які впливають на цю водойму, виявити та проаналізувати екологічні проблеми, що існують у водоймах місцевості, таких як забруднення води, втрата біорізноманіття, знищення природних умов життя риби та інших водних організмів тощо. Сприяти усвідомленню учнями важливості збереження та охорони водних ресурсів для місцевої екосистеми та здоров'я людей.

Узагальнити знання та враження, отриманні під час екскурсії, шляхом обговорення спостережень, задавання питань та обговорення висновків.

Провести діагностичну роботу для оцінки рівня засвоєння учнями знань про екологічні проблеми водойм місцевості та їхнього ставлення до цих питань.

Очікуванні результати: учні усвідомлюють проблеми стосовно екологічного стану водойми своєї місцевості, включаючи забруднення води, втрату біорізноманіття, вплив людської діяльності тощо, розуміють важливість збереження та охорони водних ресурсів для місцевої екосистеми та для забезпечення здоров'я людей, виявляють інтерес та бажання учнів долучитися до розв'язання екологічних проблем водойми шляхом участі у спільних ініціативах, заходах з охорони природи тощо, підвищують рівень знань учнів про природні особливості водойми, її екосистему, біорізноманіття та взаємозв'язок з навколишнім середовищем, формують навички спостереження, аналізу та висновків на основі екскурсійного матеріалу, а також уміння висловлювати свої думки та ідеї на зазначену тему, здатні до аргументованого висловлення власної позиції щодо екологічних питань, оцінка їхньої важливості та можливих шляхів їх вирішення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Поясни вислів.

Слайд5. Для роздумів.

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Правила безпечної поведінки біля водойми.

Слайд8. Проведення екскурсії. Дослідження водойми.

Слайд9. Обговоріть.

Слайд10. Знайдіть на карті всі п'ять океанів. Береги яких материків омиває кожен із них? Які океани із яких сторін горизонту омивають Євразію? Які океани омивають чотири материки, який - два, а який - один?

Слайд11. Перевір себе.

Слайд12. Побесідуймо.

Слайд13. Зміна температури поверхневих вод у Світовому океані.

Слайд14. Побесідуймо.

Слайд15. Зміна температури води з глибиною.

Слайд16. Розподіл солоності поверхневих вод Світового океану.

Слайд17. Перевір себе.

Слайд18. Види рухів води в морях та океанах.

Слайд19. Перевір себе.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Води суходолу.

Слайд22. Розгляньте та обговоріть схему.

Слайд23. Розглянь будову річки й визнач, звідки річка бере початок і куди вона впадає.

Слайд24. Поміркуй.

Слайд25. Більшість річок світу мають характерний мішаний тип живлення.

Слайд26. Щоб утворилося озеро, треба дві умови - заглибина (улоговина) і вода.

Слайд27. Перевір себе.

Слайд28. Розглянь малюнок. Як утворюється болото?

Слайд29. Види боліт.

Слайд30. Пригадай, які є водойми.

Слайд31. Перевір себе.

Слайд32. Розглянь малюнок.

Слайд33. Схема утворення карстових печер.

Слайд34. За схемою розкажіть, як людина використовує воду.

Слайд35-36. Поміркуй.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37. Робота в підручнику.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні