Каталог матеріалів

Урок №53 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Озера. Позначення на контурній карті водних об’єктів світу та України.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №53. Як утворюється озеро. Озера, походження озерних улоговин, солоність. Опис озера за картою.

Мета: ознайомити учнів із процесами утворення озер, із геологічною будовою озерних улоговин, включаючи різноманітні процеси та форми, які призводять до їх утворення, розглянути взаємозв'язки між процесами утворення озер та рівнем солоності, вивчити та практично використовувати навички читання карти для аналізу озер та їх характеристик, таких як розташування, форма, глибина, розмір і можливі фактори, що впливають на їхню екосистему, розкрити фізичні та екологічні аспекти формування озер, виробити у учнів усвідомлене ставлення до проблем озерного середовища та пошук шляхів їхнього збереження.

Очікуванні результати: учні повинні мати чітке уявлення про те, які природні процеси, такі як тектонічна активність, льодовиковий рух, вулканічна діяльність, призводять до утворення озер, розуміння структури та геологічної будови озерних улоговин, які виникають через різні природні процеси, включаючи тектонічні рухи та вплив льодовиків, знають про різні причини солоності озер, включаючи географічне розташування, процеси випаровування та антропогенні впливи, читають та розуміють карти, визначати розташування озер, їхні розміри, форму, глибину та інші характеристики, розрізняють природні та антропогенні впливи на озера та використовувати здобуті знання для розробки заходів їх збереження.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Відгадай загадку.

Слайд5. Довідничок.

Слайд6. Найбільше озеро на Землі – Каспійське.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Щоб утворилося озеро, треба дві умови - заглибина (улоговина) і вода.

Слайд9. Озера за походженням угловин.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Стічні озера.

Слайд12. Безстічні озера.

Слайд13. Проточні озера.

Слайд14. Слово вчителя.

Слайд15. Довідничок.

Слайд16. Мертве море.

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Тектонічні озера. 

Слайд19. Вулканічні озера.

Слайд20. Льодовико́ві озера. 

Слайд21. Заплавні озера. 

Слайд22. Загатні озера.

Слайд23. Лиманні озера.

Слайд24. Робота в підручнику.

Слайд25. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні