Каталог матеріалів

Урок №53 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Органи опори й руху людини. Функції м’язів.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №53. Органи опору й руху людини. Функції м’язів.

Мета: ознайомити учнів з будовою і функціями м’язів, органів опорно-рухової системи людини, розвинути їхні знання про рухову активність людини, а також навчити вмінню аналізувати та порівнювати різні типи м’язів та їх функції в організмі, виховати інтерес до здорового способу життя, підтримки та зміцнення опорно-рухової системи, а також розвиток рухових навичок та координації рухів.

Очікувані результати: учні знають будову і функції різних органів опорно-рухової системи людини, зокрема кісток, суглобів, м'язів, розуміють різні типи м'язів та їх функцій в організмі людини, вміння аналізувати та порівнювати різні типи м'язів за їхніми функціями та місцем розташування в організмі. розвивають рухові навички та координації рухів, що сприяє підтримці та зміцненню опорно-рухової системи, формують інтерес до здорового способу життя, усвідомлюють важливість підтримки та зміцнення опорно-рухової системи для здоров'я людини, виявляють взаємозв'язки між органами опорно-рухової системи та їх роль в забезпеченні руху та підтримки стійкості тіла.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Практичне завдання.

Слайд5. Припустіть, який би вигляд мало тіло будь-якої живої істоти, якби в ньому не було скелета.

Слайд6. Довідничок.

Слайд7. Між деякими кістками є рухомі з’єднання — суглоби.

Слайд8. Робота в підручнику.

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10. Словничок.

Слайд11. Припустіть, який би вигляд мало тіло будь-якої живої істоти, якби в ньому не було скелета.

Слайд12. Череп захищає головний мозок.

Слайд13. Хребет — спинний мозок.

Слайд14. Грудна клітка — серце, легені та печінку.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Слово вчителя.

Слайд18. Поміркуй.

Слайд19. Як ми рухаємось?

Слайд20. Розрізнять м’язи:

Слайд21. Словничок.

Слайд22. Слово вчителя.

Слайд23. Як ти гадаєш..?

Слайд24. Поміркуймо.

Слайд25. Робота в підручнику.

Слайд26. Чи знаєте ви, що…

Слайд27. Розглянь малюнок. Хто з учнів сидить за партою правильно, а хто — ні? Відповідь обґрунтуй.

Слайд28. Перевірте поставу один одного. Для цього скористайтеся малюнками.

Слайд29. Робота в підручнику.

Слайд30. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Висновок.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні