Каталог матеріалів

Урок №49 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Як організми співіснують у середовищі. Паразити і хижаки.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023)

Урок №49. Як організми співіснують у середовищі. Паразити і хижаки.

Мета: визначити паразита та його відмінностей від інших організмів. Адаптації паразитів до свого господаря, плив паразитів на здоров'я та поведінку господаря, заходи контролю над паразитами у людей та тварин, визначити хижака та його ролі в екосистемі, різноманітність хижаків та їхні особливості (наприклад, топ-предатори та середні хижаки), адаптації хижаків до полювання та здобуття їжі, взаємодію хижаків з іншими організмами у середовищі, вивчити вплив хижаків на популяції своїх жертв та структуру екосистеми, вивчити спільні та відмінні риси в стратегіях виживання, взаємозв'язок між популяціями паразитів та хижаків у природних екосистемах, вплив змін у популяціях паразитів або хижаків на стабільність екосистеми, розробити стратегії збереження біорізноманіття з урахуванням ролі паразитів та хижаків у екосистемах.

Очікування результатів: учні описують різноманітність паразитів та хижаків та їхні особливості, пояснюють адаптації паразитів та хижаків до способу життя, аналізують взаємодію паразитів із своїми господарями та хижаків із їхніми жертвами у біологічних системах, робити висновки про вплив паразитів та хижаків на структуру та функціонування екосистеми, визначають можливі наслідки порушення балансу між популяціями паразитів та хижаків для стабільності екосистеми, розробляють стратегії збереження біорізноманіття з урахуванням впливу паразитів та хижаків у природних умовах.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Прослухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Запам’ятай.

Слайд7. Назви представників хижаків.

Слайд8. Слово вчителя.

Слайд9. У куниці, гепарда чи лева сильні кінцівки, швидкий біг, гострі зуби.

Слайд10. Сови, орли, соколи мають добрий зір, гачкуватий дзьоб, розвинені крила.

Слайд11. Змії вбивають своїх жертв отрутою чи душать їх, жаби, хамелеони, мурахоїди полюють липкими й довгими язиками.

Слайд12. Робота в підручнику.

Слайд13. Раки-лускуни клацають своєю більшою клешнею й оглушують жертву.

Слайд14. Електричні вугрі паралізують здобич електричним розрядом.

Слайд15. Павуки роблять липку павутину.

Слайд16. Мурашиний лев вириває лійкоподібну ямку в піску.

Слайд17. Рослини –хижаки: росичка круглолисту та венерина мухоловка.

Слайд18. Гімнастика для очей.

Слайд19. Слово вчителя.

Слайд20. Один з організмів, якого називають хазяїном, забезпечує іншого їжею, притулком.

Слайд21. Організм — дармоїд, що завдає шкоди, — паразит.

Слайд22. Паразитами є хвороботворні бактерії, що спричинюють захворювання рослин, тварин і людини.

Слайд23. У царстві тварин паразитизм часто трапляється серед червів та комах.

Слайд24. Є паразити й серед квіткових рослин. Це повитиця польова, петрів хрест.

Слайд25-26. Запам’ятай.

Слайд27. Підсумуймо.

Слайд28. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Вправа «Трибуна думок»

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні