Каталог матеріалів

Урок №48 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Узагальнювальні дослідницькі завдання. Підсумок за 1 семестр.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №48.

Тема. Узагальнювальні дослідницькі завдання.

Мета: формувати в учнів розуміння адаптацій тварин до умов середовища та ролі рухів у пристосуванні до життя; розвивати навички дослідницької діяльності через спостереження та аналіз поведінки тварин, їхніх способів руху та особливостей будови; стимулювати критичне мислення і вміння розробляти плани експериментів для вивчення поведінкових і фізіологічних характеристик тварин; виховувати інтерес до природи та усвідомлення її різноманіття.

Очікувані результати:

Знати:

  • поняття адаптації тварин і їхнього значення для пристосування до різних умов середовища;
  • особливості середовищ існування (водне, наземно-повітряне, ґрунтове) та пристосувань тварин до них;
  • роль рухів тварин у їхньому виживанні та адаптації до умов життя;
  • будову тіла тварин і функції органів, пов'язаних із рухом, диханням, розмноженням, виділенням і нервовою системою;
  • методи дослідження поведінки і фізіології тварин, зокрема планування експериментів.

Вміти:

  • проводити спостереження за рухами тварин і складати характеристику їхніх способів руху;
  • аналізувати зв’язок між середовищем існування тварини і її адаптаціями;
  • формулювати гіпотези і складати план експерименту для вивчення поведінки або фізіологічних властивостей тварин;
  • визначати адаптації, що сприяють виживанню тварин у певному середовищі;
  • пояснювати роль руху, будови тіла і поведінки у пристосуванні до життя;
  • презентувати результати своїх спостережень і висновків.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Повторюємо.

Закріплення вивченого.

Слайд 5. Завдання 1.

Слайд 6. Завдання 1.

Слайд 7. Завдання 1.

Слайд 8. Завдання 1.

Слайд 9. Завдання 1.

Слайд 10. Завдання 1.

Слайд 11. Завдання 1.

Слайд 12. Завдання 1.

Слайд 13. Завдання 1.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Завдання 2.

Слайд 16. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 17. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 18. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 19. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 20. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 21. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 22. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 23. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 24. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 25. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 26. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Слайд 27. Вчимося мислити як учені-дослідники.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 28. Рефлексія. Вправа «Панда-дослідник».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні