Каталог матеріалів

Урок №47 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Як тварини пристосувалися до життя у ґрунті.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023).

Урок №47. Як тварини пристосувалися до життя у ґрунті.

 Мета: ознайомити учнів з особливостями ґрунтового середовища, його властивостями та організмами, що мешкають в ньому, формувати уявлення про пристосування організмів до життя у ґрунті, розкривати причинно-наслідкові зв’язки природних явищ; виховувати дбайливе ставлення до природи й розуміння важливості бережливого ставлення до ґрунтів.

Очікувані результати: учні описують пристосування організмів до чинників неживої природи; пристосування організмів до життя у ґрунтовому середовищі; використовують додаткові джерела інформації для виконання навчального завдання, вивчену природничо-наукову лексику в самостійних усних повідомленнях, вміють розкривати причинно-наслідкові зв'язки в природі, спостерігати за живими організмами, прагнуть досліджувати навколишній світ.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Із чого складається ґрунт?

Слайд5. За світлинами розкажи, яке значення має ґрунт для рослин, тварин і людини.

Слайд6. За світлинами розкажи, яке значення має ґрунт для рослин, тварин і людини.

Слайд7. Довідничок.

Слайд8. Слово вчителя.

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10-11. Розглянь мешканців ґрунтового середовища.

Слайд12. Поміркуй.

Слайд13. Кріт та вовчок риють ходи передніми кінцівками, які мають форму лопаток й оснащені міцними кігтями.

Слайд14. Гімнастика для очей.

Слайд15. Сліпак риє ходи, вигризаючи ґрунт великими передніми зубами.

Слайд16. Існують тварини, які можуть жити у двох середовищах.

Слайд17. Робота в підручнику.

Слайд18. Запам’ятай.

Слайд19. Вправа «Трибуна думок»

Слайд20. Дай відповіді на запитання.

Слайд21. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд22. Для роздумів.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні