Каталог матеріалів

Урок №46 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Які особливості наземно-повітряного середовища (НПС).

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023)

Урок №46. Які особливості наземно-повітряного середовища.

Мета: дослідження різних шарів атмосфери, їхньої хімічної композиції та властивостей, розглянути типи клімату, факторів, що впливають на кліматичні зони, та їхніх особливостей, дослідити взаємодії атмосфери з рослинами, тваринами та іншими складовими наземного середовища, залучити учнів до розуміння важливості дбайливого ставлення до атмосфери та природного середовища. Сприяти розвитку учнівського аналітичного мислення та здатності проводити дослідження в галузі атмосферних явищ, дати учням розуміння складових та взаємодію наземно-повітряного середовища, а також розглянули важливі аспекти, пов'язані з екологією та кліматом нашої планети.

Очікуванні результати: учні повинні здати оцінку основним шарам атмосфери та їхній хімічній композиції, розпізнають різні кліматичні зони, розуміти фактори, що впливають на клімат, та описувати їхні особливості, розуміють поняття та взаємозв'язки між атмосферним тиском, температурою, вологістю, вітром, хмарами та опадами, аналізують наслідки викидів парникових газів, аерозольного забруднення та інших антропогенних факторів на атмосферу, розуміють, як атмосфера взаємодіє з рослинами, тваринами та ґрунтом, і як це впливає на екосистеми, застосовувують дослідницькі навички для збору та аналізу інформації, а також розвивати критичне мислення під час обговорення проблем атмосфери та клімату.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Робота в підручнику.

Слайд6-7. Запам’ятай.

Слайд8. Багато тварин суходолу здатні до польоту та планерування.

Слайд9. Багато організмів використовують рухи повітря (вітер) для розселення, поширення та розмноження.

Слайд10-11. Умови освітлення.

Слайд12. Тварини, що активні вдень.

Слайд13. Нічні тварини.

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. У сонячні дні борсучиха виносить дитинчат із нори на сонячну галявину.

Слайд17. У холодному кліматі тварини пристосувалися до низьких температур (жирові прошарки шкіри тварин, пір’я, пух, густа шерсть).

Слайд18. Як пристосування до снігового покриву у тварин розвинулися особливі форми кінцівок: великі лапи-снігоступи в зайця біляка, міцні копита в оленя, щоб розкопувати сніг.

Слайд19. Щоб лазити по деревах, лінивці мають на лапах довжелезні кігті, у багатьох ящірок на пальцях є присоски;

Слайд20. У слона на ногах спеціальні подушечки для безпечної ходьби.

Слайд21. Деякі тварини для пересування використовують не лише лапи, а й хвіст (кенгуру, мавпи) .

Слайд22. Робота в підручнику.

Слайд23. Домашнє завдання.

Слайд24. Вправа «Трибуна думок»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Дай відповіді на запитання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні