Каталог матеріалів

Урок №46 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Узагальнення вивченого з теми «Характерні риси та будова тварин».

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №46.

Тема. Узагальнення вивченого з теми «Характерні риси та будова тварин».

Мета: узагальнити знання учнів про ознаки тварин, їх тканини, органи та системи органів; способи регуляції життєвих функцій, розмноження та розвитку тварин, поведінки тварин, способів їх комунікації та значення міграцій; розвивати в учнів уміння аналізувати інформацію, встановлювати зв’язки між структурою і функціями організмів; формувати навички логічного мислення, роботи з науковими термінами та інтерпретації біологічних явищ; виховувати екологічну свідомість, дбайливе ставлення до природи та усвідомлення значення різноманітності вищих рослин для екосистеми і життя людини.

Очікувані результати:

Знати:

  • Основні ознаки тварин як живих організмів.
  • Типи тканин тварин і їх функції.
  • Органи та системи органів тварин, їх будову та роль у життєдіяльності.
  • Способи регуляції життєвих функцій у тварин.
  • Основні способи розмноження тварин (статеве, нестатеве) і типи їх розвитку.
  • Види поведінки тварин: інстинктивну, навчання, соціальну.
  • Способи комунікації тварин.
  • Причини та значення міграцій тварин у природі.

Вміти:

  • Розпізнавати тканини, органи та системи органів тварин за їх характеристиками.
  • Пояснювати зв'язок між будовою органів і їх функціями.
  • Аналізувати способи регуляції життєвих функцій у тварин.
  • Наводити приклади способів розмноження та типів розвитку у різних груп тварин.
  • Визначати типи поведінки тварин на основі їхніх дій.
  • Розрізняти способи комунікації тварин і пояснювати їх значення.
  • Описувати процеси міграцій і пояснювати їх роль у житті тварин.
  • Застосовувати знання для розв’язання прикладних задач, пов’язаних із тваринами та їх поведінкою.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок. Асоціативні формули на уроці.

Закріплення вивченого.

Слайд 3. Проводжу дослідження з природи.

Слайд 4. Проводжу дослідження з природи.

Слайд 5. Опрацьовую та використовую інформацію.

Слайд 6. Усвідомлюю закономірності природи.

Слайд 7. Усвідомлюю закономірності природи.

Слайд 8. Усвідомлюю закономірності природи.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 11. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 12. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 13. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 14. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 15. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 16. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 17. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 18. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 19. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 20. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Оберіть свій олівець».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні