Каталог матеріалів

Урок №46 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Суходіл в Океані.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023)

Урок №46. Суходіл в Океані.

Мета: дати учням розуміння, що суходіл – це частина материка, яка виступає в океан або інше водне тіло, ознайомити з різними типами суходолу, такими як материки, острови, півострови, та їхні особливості, вивчити картографічні дані для аналізу розташування суходолу та його взаємодії з океанським середовищем, залучити учнів до розуміння важливості збереження суходолу та океану для екосистем та здоров'я планети. Розширити розуміння учнів про взаємозв'язок між суходолом і океаном, а також виробити в них свідомість стосовно важливості екологічного збереження та раціонального використання океанського та суходільного середовища.

Очікуванні результати: учні визначають та пояснюють, що таке суходіл в океані та як це пов'язано з географією та геологією, визначають та розрізняють різні форми суходолу, такі як материки, острови, півострови, та називати приклади кожного, визначають, як суходіл в океані впливає на формування берегової лінії, розподіл морських течій та обумовлює екосистеми, пояснюють, як географічні особливості суходолу впливають на кліматичні умови та природні ресурси океану, вміють аналізувати географічні карти для визначення розташування суходолу та його впливу на місцевість, демонструють цікавість та бажання розширювати свої знання про взаємодію суходолу та океану.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Скільки материків на Землі? Покажіть їх на карті й назвіть.

Слайд5. Співвідношення площ материків.

Слайд6. Острів - частина суходолу, оточена з усіх сторін водою.

Слайд7. Довідничок.

Слайд8. Материкові острови колись були частиною материка і відокремилися внаслідок рухів земної кори.

Слайд9. Вулканічні острови утворилися внаслідок вулканічних вивержень на дні океанів і морів.

Слайд10. У Тихому океані є місце, не схоже на жодне інше, - вулканічні острови Галапагоського архіпелагу. 

Слайд11. Найбільший за площею вулканічний острів Ісландія.

Слайд12. Робота в підручнику.

Слайд13. Коралові острови теж невеликі і є результатом життєдіяльності коралових поліпів.

Слайд14. Найбільша у світі коралова споруда – це Великий Бар’єрний риф, який простягається вздовж східних берегів Австралії на 2300 км.

Слайд15. Кораловий острів, який має форму суцільного або розірваного кільця, що оточує мілководну лагуну, це атол.

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Архіпелаг - група островів, розміщених на невеликій відстані один від одного, які об’єднуються в одне ціле. 

Слайд18. Найбільшим архіпелагом у світі є Малайський архіпелаг.

Слайд19. Малайський архіпелаг складається з понад 25 000 окремих островів.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Півострів - частина суходолу, з трьох сторін оточена водою.

Слайд22. Найбільшим півостровом є Аравійський. 

Слайд23. Розглянь карту. Що ти можеш розказати про півострів?

Слайд24. Незначні виступи берегової лінії в бік моря утворюють миси – невеличкі півострови.

Слайд25. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд26. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд27. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні