Каталог матеріалів

Урок №46 для 5 класу з літературного читання за О. Калинич - Микола Вінграновський. «Гусенятко». Біографічні відомості про письменника

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником за підручником «Українська література». Автори: О. Калинич, С. Дячок» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №46. Микола Вінграновський. «Гусенятко». Біографічні відомості про письменника. Тема родинних цінностей у творі. Художні функції часу і простору в оповіданні

Мета: ознайомити учнів із життєвим та творчим шляхом Миколи Вінграновського; проаналізувати твір «Гусенятко»; розкрити тему родинних цінностей у творі, а також розповісти про художні функції часу і простору в оповіданні; удосконалювати вміння учнів вичерпно відповідати на запитання за змістом прочитаного тексту; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; виховувати в учнів почуття поваги, пошани до різних видів мистецтва, зокрема до книги.

Очікувані результати: учень/учениця уважно слухає ліричні твори про Україну, її природу, мову та видатних українців; інформацію про життя та творчість авторів патріотичної лірики; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого навчального матеріалу; формулює запитання, щоб уточнити розуміння змісту ліричних творів патріотичної тематики, почутої інформації про них; наводить кілька аргументів і прикладів на підтвердження власної позиції, використовуючи доречні цитати з творів для увиразнення власних поглядів, ідей, переконань; розповідає про власний емоційний стан під час сприймання патріотичної лірики; читає виразно патріотичну лірику, зокрема напам’ять; характеризує порушені в ліричних творах проблеми; знаходить у текстах художніх творів приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює провідні мотиви патріотичної лірики; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу поезії про художнє осмислення краси української природи, роль освіти в духовному становленні особистості, призначення поета й поезії, збереження мови для історії, народу, людства; характеризує художні образи (образ України, образ природи, образ поетапатріота, образ ліричного героя); емоційний стан ліричних героїв творів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності.

ІІ. Основна частина

Слайд 7. Біографічна хвилинка.

Слайд 8. Цікаво знати.

Слайд 9. Творче завдання.

Слайд 10. Виконайте завдання.

Слайд 11. Дайте відповідь на питання.

Слайд 12-13. Словникова робота.

Слайд 14. Дайте відповідь на запитання.

Слайд 15. Виконайте завдання.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Вправа «Крісло автора».

Слайд 18-19. Словникова робота.

Слайд 20-21. Дайте відповідь на запитання.

Слайд 22. Теорія літератури.

Слайд 23. Проаналізуйте твір.

Слайд 24-25. Виконайте завдання.

Слайд 26. Виконайте завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 28. Рефлексія «Острів».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні