Каталог матеріалів

Урок №46 з географії для 7 класу. Г. Довгань - Болота. Штучні водойми і водотоки

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія»  за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В.,  Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.)та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

Урок № 46.Болота. Штучні водойми і  водотоки

Мета: дати учням розуміння процесів утворення боліт, про основні етапи утворення боліт, включаючи накопичення води, відкладення органічних матеріалів, розвиток мохів, лишайників та інших рослин; описати характеристики боліт, такі як вологість ґрунту, тип рослинності, топографія тощо; що впливає на їхню унікальність; вивчити фізичні, хімічні та біологічні фактори, які сприяють розповсюдженню боліт на певних територіях; ознайомити з ознаками непрохідного болота, такими як мохова покривка, вода під поверхнею, знаки підвищеної вологості тощо; з ризиками, пов'язаними з потраплянням на непрохідне болото, такими як потенційна загуба, травми або утоплення.

Очікуванні результати: учні розуміють процеси утворення боліт; пояснюють основні етапи утворення боліт, такі як накопичення води, розкладання органічних решток, формування мохів та інших рослин; описують характеристики боліт, включаючи їхню вологість, типи рослинності, географічне розташування та різноманітність, визначають фактори, які впливають на поширення боліт; учні зможуть визначити різні фізичні, хімічні та біологічні фактори, що сприяють формуванню та поширенню боліт; розпізнають непрохідне болото; ідентифікують ознаки непрохідного болота, такі як мохова покривка, підвищена вологість, нерівна поверхня тощо; усвідомлюють небезпеки, пов'язаної з непрохідними болотами; учні зможуть оцінити ризики, що виникають при перебуванні на непрохідних болотах, включаючи можливість потрапляння у пастку, травми або утоплення.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Як утворюються болота.

Слайд 7. Умови утворення боліт.

Слайд 8. Пізнаємо більше.

Слайд 9  Перетворення озер на болота.

Слайд 10. Класифікація боліт.

Слайд 11. Верхові болота.

Слайд 12. Низинні болота.

Слайд 13. Пізнаємо більше.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Значення боліт для природи та людини.

Слайд 16. Мешканці боліт.

Слайд 17. Для чого ж люди осушують болота?

Слайд 18. Особливості виживання в болотистій місцевості.

Слайд 19. Особливості виживання в болотистій місцевості.

Слайд 20. Штучні водойми й водотоки зі штучним руслом.

Слайд 21. Негативний вплив штучних водойм.

Слайд 22. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 24. Мої враження.

Слайд 25. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 26-29. Оберіть, що вам цікаво.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 30. Вправа «Чарівний кубик».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні