Каталог матеріалів

Урок №45 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Як організми взаємодіють із середовищем життя. Взаємодія та зв’язки між організмами.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №45. Як організми взаємодіють із середовищем життя. Взаємодія та зв’язки між організмами.

Мета: навчити дітей встановлювати зв’язки в природі, показати залежність між різними ланками природи; розкрити значення природи в житті людей, тварин; розширити світогляд, збагачувати словниковий запас учнів; формувати дбайливе ставлення до навколишнього ставлення світу; уміння бачити красу природи; виховувати спостережливість.

Очікувані результати: учні встановлюють зв’язки в природі, пояснюють залежність між різними ланками природи; розуміють значення природи в житті людей, тварин; збагачують словниковий запас; дбайливо ставляться до навколишнього ставлення світу; уміють бачити красу природи; виховують спостережливість.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу. Вправа «Чи все взяли на урок?»

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Чи можна визначити, що важливіше: нежива чи жива природа?

Слайд5. Доповни.

Слайд6. Робота в підручнику.

Слайд7. Поміркуй, назви потреби тварин для життєдіяльності. Чи однакові вони?

Слайд8. Підсумуймо.

Слайд9-10. Словничок.

Слайд11. Чинники неживої природи.

Слайд12. Є тварини, які живуть у воді.

Слайд13. Дерево є житлом для тварин, птахів і комах.

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Підсумуймо.

Слайд16. Гімнастика для очей.

Слайд17-19. Поясніть зв’язок неживої й живої природи.

Слайд20. Комахи запилюють квіткові рослини.

Слайд21. Птахи й звірі поширюють насіння рослин.

Слайд22. А також охороняють рослини від ворогів — ненажерливих комах.

Слайд23. Чому цього птаха називають санітаром лісу?

Слайд24. Робота в підручнику.

Слайд25. Проведіть дослідження.

Слайд26. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд27. Запам’ятай.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні