Каталог матеріалів

Урок №45 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Пристосування до життя та різноманітність рослин. Секрети насінини.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №45. Пристосування до життя та різноманітність рослин. Секрети насінини.

Мета: дати дітям уявлення про способи поширення рослин та роль плодів у цьому процесі; формувати вміння визначати способи поширення рослин рідної місцевості; формувати елементарні поняття про умови росту і розвитку рослини; активізувати пізнавальну діяльність дітей; збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак; виховувати інтерес до життя рослин, прагнення до знань.

Очікувані результати: учні називають способи поширення рослин, розповідає про роль плодів у процесі поширення, вміє визначати способи поширення рослин; висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень; підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями; зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези; уміє досліджувати.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай будову рослин.

Слайд5. Запам’ятай.

Слайд6. Перегляд відео «Краса запилення»

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Що таке запилення?

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Як приваблює запилювачів фуксія магеланська.

Слайд11. Як приваблює запилювачів рафлезія Арнольді.

Слайд12. Як приваблює запилювачів ліщина звичайна.

Слайд13. Як приваблює запилювачів комашник дзеркальний.

Слайд14. Чи знайома тобі ця рослина?

Слайд15. Чи замислювався ти. Як «мандрують» ці рослини?

Слайд16. За світлинами розкажи, хто допомагає розселятися рослинам.

Слайд17. Горіхи, жолуді розселяються за допомогою тварин.

Слайд18. Деякі рослини розселяються за допомогою вітру.

Слайд19. Цікаво знати.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Розглянь насінину квасолі.

Слайд22. Розвиток квасолі.

Слайд23. Поміркуй.

Слайд24. Дослід №1.

Слайд25. Дослід №2.

Слайд26. Дослід №3.

Слайд27. Поспостерігай.

Слайд28. Зроби висновок.

Слайд29. Запам’ятай.

Слайд30. Побесідуймо.

Слайд31. Слово вчителя.

Слайд32. Конвалія.

Слайд33. Вовчі ягоди.

Слайд34-35. Роздивись уважно, які на вигляд квітки й плоди отруйних рослин. Запам’ятай їхні назви!

Слайд36. Запам’ятай.

Слайд37. Довідничок.

Слайд38. Рослини-годинники.

Слайд39. Розглянь квіткові годинники.

Слайд40. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд41. Розглянь малюнок.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні