Каталог матеріалів

Урок №45 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Чи «працюють» і «живляться» річки. Живлення, водний режим річки. Робота річок.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №45. Чи «працюють» і «живляться» річки. Живлення, водний режим річки. Робота річок.

Мета: дати учням розуміння, що річки складаються з різних компонентів, таких як ложе, береги, басейн, і вони виконують різні функції, ознайомити з різними джерелами живлення річок, такими як витоки, припливи та атмосферні опади, розуміння важливості покривного рослинного шару та різноманіття флори та фауни для живлення річок, поняття водного режиму та його впливу на стан річкового середовища, вивчити взаємозв'язок між витратою води, опадами, таненням снігу та іншими факторами, що впливають на річковий стік, аналізувати вплив річок на природні та антропогенні процеси, такі як формування ландшафту, пожежі, а також їх роль у подаванні води в різних регіонах, розвинути учнівське розуміння важливості річок у природному середовищі, їх ролі в гідрологічному циклі та в житті природи та людей.

Очікування результатів: учні знають, що річки відіграють важливу роль у водному циклі та екосистемі, забезпечуючи воду для різних видів життя, розуміють, що річки отримують воду з різних джерел, таких як витоки, припливи та опади, визначають основні фактори, що впливають на водний режим річок, такі як опади, танення снігу, та витрати води, аналізують роль річок у підтримці життя людей, використанні води для різних галузей, таких як сільське господарство, промисловість та побут, виявляють інтерес та бажання докладати зусиль для розуміння та вирішення проблем, пов'язаних із роботою річок.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу. Правила уроку «Дай мені 5»

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Поміркуй.

Слайд5. Річки, що течуть у місцях з вологим і жарким кліматом, мають дощове живлення.

Слайд6. Річки помірних широт живляться навесні талими сніговими водами.

Слайд7. Ті, які починаються високо в горах, живить льодовик, що розтає.

Слайд8. У районах із посушливим кліматом важливими для живлення річок є підземні води.

Слайд9. Більшість річок світу мають характерний мішаний тип живлення.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Повінь.

Слайд12. Паводок.

Слайд13. Межень.

Слайд14. Льодостав.

Слайд15. Слово вчителя.

Слайд16. Найбільше відкладень у гирлі річки. Так утворюється дельта.

Слайд17. Найбільшу дельту сформувала річка Амазонка, з площею понад 100 тис. км2.

Слайд18. Словничок.

Слайд19. Найвідоміший естуарій Ла-Плата утворився на річці Парана, що у Південній Америці

Слайд20. Робота в підручнику.

Слайд21. Гімнастика для очей.

Слайд22. Річки поділяються на:

Слайд23. Річки на рівнині звивисті. Швидкість течії не перевищує 2-5 км/год.

Слайд24. У рівнинних річок річкова долина широка і має звивисту форму, петляючи, вона утворює численні завороти, які називаються меандрами.

Слайд25. В якій місцевості тече гірська річка?

Слайд26. Русло гірської річки завжди кам’янисте, з великою кількістю уламків гірських порід.

Слайд27. На гірських річках бувають пороги й водоспади.

Слайд28. Схема утворення порогів та водоспадів.

Слайд29. Найвищий водоспад у світі – Анхель. Його висота - 1054 м.

Слайд30. Ніагарський водоспад, що у Північній Америці, дуже гучний

Слайд31. Цікавинка.

Слайд32. Після побудови Дніпрогесу дніпрові пороги затоплено водами Дніпровського водосховища.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд33. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні