Каталог матеріалів

Урок №45-46 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Т. Коршевнюк, О. Ярошенко - Як влаштовані штучні екосистеми поля і саду.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. (2023)

Урок №45-46. Як влаштовані штучні екосистеми поля і саду. Навчальний проєкт «Створення штучної екосистеми та підтримання її функціонування»

Мета: ознайомити учнів із складом та організацією штучних екосистем на полі та в саду, розглянути різноманітність рослин та тварин, що використовуються в сільському господарстві, та їхньої взаємодії. Навчити учнів раціонально використовувати ресурси (воду, ґрунт, добрива) для підтримання стабільної та ефективної екосистеми, сприяти формуванню у учнів розуміння важливості збереження природних ресурсів та розуміння впливу людської діяльності на екосистеми, дати учням зрозуміти принципи влаштування та управління штучними екосистемами поля і саду, а також розвивали навички ефективного використання ресурсів для створення стійких та продуктивних екосистем.

Очікуванні результати: учні повинні мати чітке уявлення про склад та організацію елементів штучних екосистем на полі та в саду, визначають та пояснюють роль різноманітних видів рослин і тварин у забезпеченні функціонування екосистеми, розуміють важливість ґрунту та мікроорганізмів для життя рослин та підтримання балансу в екосистемі, активно беруть участь у навчальному проєкті, включаючи вибір рослин, догляд за ними та ведення документації, демонструють навички раціонального використання ресурсів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Сучасні українські аграрії (так називають людей, котрі обробляють землю) вирощують різноманітні рослини.

Слайд7. Запам’ятай.

Слайд8. Робота в підручнику.

Слайд9. Крім зернових рослин вирощують олійні (соняшник), технічні (цукровий буряк), овочі (помідори, огірки, кабачки, цибулю, перець).

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Деякі поширені бур’яни українських полі.

Слайд12. Шкідники поля.

Слайд13. Робота в підручнику.

Слайд14. Гімнастика для очей.

Слайд15. Словничок.

Слайд16. Серед тварин саду є помічники людини (сонечка, бджоли, жаба ропуха, птахи.

Слайд17. Шкідники саду.

Слайд18. Слово вчителя.

Слайд19. Усім відомий такий шкідник саду й лісу, як хрущ.

Слайд20. Сонечко поїдає шкідливих попелиць, кліщів, інших комах, а також їхніх гусениць, яйця і личинок.

Слайд21. Комаха турун або жужелиця за день знищує шкідливих комах.

Слайд22. Комахи їздці відкладають в тіло шкідника яйця. З них вилуплюються личинки, які ростуть і розвиваються у організмі шкідника, знищуючи його.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні