Каталог матеріалів

Урок №44 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Спільне та відмінне у голонасінних та покритонасінних рослин. Практична робота. Визначення представників різних груп рослин.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №44. Спільне та відмінне у голонасінних та покритонасінних рослин. Практична робота. Визначення представників різних груп рослин.

Мета: продовжити знайомити учнів із будовою та процесами життєдіяльності насінних рослин; засвоїти загальні риси будови, різноманітності покритонасінних та голонасінних рослин; порівняти особливості будови покритонасінних і голонасінних; розвивати інтерес до предмету через застосування інноваційних технологій навчання, уміння учнів визначати біологічне значення вивчених відділів рослин, уміння порівнювати та робити висновки та узагальнення, порівнювати рослини між собою, аналізувати та робити їм відповідні характеристики; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища; сприяти екологічному вихованню.

Очікувані результати: учні розпізнають голонасінні та покритонасінні рослини, порівнюють за вказаними ознаками різних груп, життєвих форм рослин, описують та порівнюють будову голонасінних та покритонасінних, вміють визначати біологічне значення вивчених відділів рослин, порівнювати та робити висновки та узагальнення, порівнювати рослини між собою, аналізувати та робити їм відповідні характеристики; бережливо ставляться до навколишнього середовища.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Голонасінні рослини мають усі органи, крім квіток і плодів.

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Листочки голонасінних називають – хвоєю.

Слайд8. Як живуть голонасінні.

Слайд9. Довідничок.

Слайд10. Яке значення хвойні мають для природи?

Слайд11-14. Розглянь деяких представників хвойних.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Довідничок.

Слайд17. Розглянь будову покритонасінних, або квіткових рослин.

Слайд18. Слово вчителя.

Слайд19. За світлинами назви харчові рослини. Яке значення вони мають для людини?

Слайд20. Розглянь кормові рослини. Яке значення вони мають для людини?

Слайд21. Розглянь прядивні рослини. Яке значення вони мають для людини?

Слайд22. Розглянь лікарські рослини. Яке значення вони мають для людини?

Слайд23. Розглянь квітково - декоративні рослини. Яке значення вони мають для людини?

Слайд24. Запам’ятай.

Слайд25. Робота в підручнику.

Слайд26. Практична робота.

Слайд27. Робота в підручнику.

Слайд28. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Поміркуй.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні