Каталог матеріалів

Урок №43 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - На що багатий Світовий океан та як людина використовує ці багатства. Життя в океанах і морях. Ресурси Світового океану.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023).

Урок №43. На що багатий Світовий океан та як людина використовує ці багатства. Життя в океанах і морях. Ресурси Світового океану. Господарська діяльність людини у Світовому океані. Небезпечні тварини на морських пляжах світу.

Мета: вивчити види морських істот, їхнього способу життя та взаємодії з навколишнім середовищем, ознайомити з природними ресурсами океану, такими як риба, морські водорості, мінерали тощо. Аналізувати вплив промисловості, рибальства та інших господарських видів діяльності на стан морського середовища. Звернути увагу на екологічні проблеми, такі як забруднення океану, втрата біорізноманіття та інші негативні впливи, залучити учнів до розуміння важливості охорони природи та раціонального використання ресурсів океану, ознайомити учнів із сучасними методами збереження та використання ресурсів океану.

Очікування результатів: учні мають розуміння про різноманіття ресурсів океану, таких як риба, водорості, мінерали, які є важливими для людства, описують істоти, що населяють океани та моря, розуміти їхні адаптації та взаємодію в екосистемі, розуміють, як людина використовує ресурси океану в господарській діяльності, зокрема в рибальстві, промисловості та туризмі, визначають вплив господарської діяльності на стан океану та здатні пропонувати можливі заходи для його збереження, застосовують свої знання та розуміння у ситуаціях реального життя, враховуючи аспекти збереження Світового океану.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5-7. У всіх частинах океану на різній глибині живуть різноманітні представники світу риб.

Слайд8. Населяють океани такі види морських звірів:

Слайд9. Слово вчителя.

Слайд10. Плангтон.

Слайд11. Нектон.

Слайд12. Бентос.

Слайд13. Слово вчителя.

Слайд14. Словничок.

Слайд15. Значення Світового океану.

Слайд16. Перегляньте відео і спробуйте впізнати жителів океану. До якої групи належать ці представники?

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Запам’ятай.

Слайд19. На нафту й природний газ багаті Перська та Мексиканська затоки, Північне море.

Слайд20. Запам’ятай.

Слайд21. Океанічні простори - природні шляхи сполучення.

Слайд22. Розгляньте фото. Обговоріть, як діяльність людини впливає на Світовий океан.

Слайд23. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні