Каталог матеріалів

Урок №42-43 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Погода і клімат. Складання рекомендацій щодо перебування на вулиці під час несприятливих атмосферних явищ

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023)

Урок №42-43. Погода і клімат. Складання рекомендацій щодо перебування на вулиці під час несприятливих атмосферних явищ: граду, ожеледі, ожеледиці, ураганного вітру, грози. Діагностувальна робота №4. Експрес-оцінювання власних досягнень з теми «Атмосфера - повітряна ковдра планети». Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок. Навчальна екскурсія. Ознайомлення з роботою місцевої метеостанції.

Мета: розширювати уявлення учнів про погоду і клімат; розвивати спостережливість, кмітливість; розглянути різні атмосферні явища, таких як град, ожеледь, ожеледиця, ураганний вітер, гроза, аналізувати їхній вплив на безпеку та комфорт людей, а також на природні екосистеми, провести діагностувальну роботу для оцінки рівня розуміння учнями матеріалу, встановити взаємозв'язок між теоретичним матеріалом, практичними навичками та здатністю учнів застосовувати отримані знання для забезпечення безпеки в умовах несприятливих погодних умов. Вона також покликана розвивати в учнів вміння аналізу, самооцінки та практичного застосування знань, виховувати розуміння важливості для людей знань про погоду та її зміни, продовжувати виховувати екологічну культуру, бережливе ставлення до природи.

Очікуванні результатів:

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Показники, які характеризують стан погоди.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Поміркуй.

Слайд7. Розглянь малюнки. Розкажи, навіщо людям передбачати погоду.

Слайд8. Словничок.

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Основні кліматичні показники.

Слайд11. Чинники формування клімату.

Слайд12. Запам’ятай.

Слайд13. Наслідки кислотних дощів для живої природи та пам’яток архітектури.

Слайд14. У великих промислових містах усе частіше трапляються смоги, які призводять до захворювань органів дихання та кровообігу людей.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Слово вчителя.

Слайд17. Робота в підручнику.

Слайд18. Технології і заходи, що стримують глобальне потепління:

Слайд19. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд20. Перевір себе.

Слайд21. Групова робота.

Слайд22. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Робота в підручнику.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні