Каталог матеріалів

Урок №42 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Досліджуємо опору ц рух тварин і рослин. Рух рослин до сонця.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №42. Досліджуємо опору й рух тварин і рослин. Рух рослин до сонця.

Мета: сформувати загальні уявлення про опорно-рухові системи хребетних та безхребетних тварин і види скелетів тварин; розглянути способи пересування тварин та типи симетрії їхнього тіла; розвивати пізнавальний інтерес до вивчення природи та спостережливість; виховувати культуру ведення дискусії.

Очікувані результати: має явлення про опорно-рухові системи хребетних та безхребетних тварин і види їх скелетів; описує, використовуючи наукову термінологію, опору і рух тварин/рослин, досліджує рух рослин, виконує обов’язки відповідно до своєї ролі в групі й дотримуючись правил взаємодії з іншими учасниками групи, виявляє інтерес до вивчення природи та спостережливість.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Розгадайте ребус.

Слайд6. Пригадай.

Слайд7. Розглянь зображення.

Слайд8. Довідничок.

Слайд9. Розглянь малюнок.

Слайд10. Запам’ятай.

Слайд11. У комах, раків, равликів, медуз, червів немає хребта. Тож вони належать до групи безхребетних тварин.

Слайд12. У дощового черв’яка опору забезпечує порожнина всередині тіла, що заповнена рідиною.

Слайд13. Довідничок.

Слайд14. У рака й краба зовнішнім скелетом є панцир.

Слайд15. У равлика виноградного теж є зовнішній скелет — черепашка.

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Перегляд відео.

Слайд18. Дай відповіді на запитання.

Слайд19. Гімнастика для очей.

Слайд20-22. Назви органи руху тварин.

Слайд23. Робота в підручнику.

Слайд24. Слово вчителя.

Слайд25. Поміркуй.

Слайд26. Робота в підручнику.

Слайд27. На великі відстані рухаються завдяки вітру насінини кульбаби, клена, липи.

Слайд28. Запам’ятай.

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Проведіть дослідження.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні