Каталог матеріалів

Урок №41 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Система органів тварин. Транспортна, дихальна і травна системи органів.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №41.

Тема. Системи органів тварин. Транспортна, дихальна і травна системи органів.

Мета: ознайомити учнів із основними системами органів тварин: транспортною, дихальною і травною; пояснити їхні функції та взаємозв'язок у забезпеченні життєдіяльності організму; розкрити значення цих систем для існування тварин у різних умовах середовища; розвивати вміння аналізувати будову і функції органів, порівнювати їх у різних груп тварин; формувати логічне мислення та уміння робити висновки про зв'язок будови органів із функціями; сприяти розвитку пізнавального інтересу до вивчення біології. формувати екологічну культуру та розуміння значення збереження біорізноманіття.

Очікувані результати:

Знати:

  • Основні системи органів тварин: транспортну, дихальну і травну.
  • Функції кожної з цих систем і їхній зв'язок із забезпеченням життєдіяльності організму.
  • Загальні принципи будови та роботи транспортної системи (кровоносної), дихальної та травної систем у тварин.
  • Приклади відмінностей у будові цих систем у різних груп тварин (риби, птахи, ссавці тощо).

Вміти:

  • Визначати та називати органи, що входять до складу транспортної, дихальної і травної систем.
  • Пояснювати роль кожної системи у забезпеченні життєвих процесів тварин.
  • Порівнювати будову цих систем у різних груп тварин.
  • Аналізувати зв’язок між будовою органів і умовами існування тварин.
  • Робити висновки про важливість взаємодії систем органів для нормального функціонування організму.
  • Застосовувати отримані знання для розв’язання простих біологічних задач і пояснення явищ природи.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5-6. Біологічний детектив.

Слайд 7-9. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Робота з інформацією.

Слайд 15. Робота з інформацією.

Слайд 16. Робота з інформацією.

Слайд 17. Робота з інформацією.

Слайд 18. Робота з інформацією.

Слайд 19. Робота з інформацією.

Слайд 20. Робота з інформацією.

Слайд 21. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого.

Слайд 22. Міркуємо.

Слайд 23. Міркуємо.

Слайд 24. Міркуємо.

Слайд 25. Міркуємо.

Слайд 26. Міркуємо.

Слайд 27. Міркуємо.

Слайд 28. Міркуємо.

Слайд 29. Міркуємо.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 30. Домашня робота.

Слайд 31. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 32. Рефлексія. Вправа «Скриньки настрою».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні