Каталог матеріалів

Урок №40 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Особливості живлення тварин. Тканини тварин (продовження).

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №40.

Тема. Особливості живлення тварин. Тканини тварин.

Мета: узагальнити знання учнів про особливості живлення тварин та класифікацію за типом живлення (травоїдні, хижі, всеїдні); значення різних типів живлення для тварин і їхнього середовища існування; основні види тканин у тварин та їхні функції; розвивати вміння аналізувати та порівнювати особливості живлення різних тварин; формувати навички класифікації тварин за типом живлення; сприяти розвитку логічного мислення через аналіз функцій різних тканин; виховувати дбайливе ставлення до тваринного світу та усвідомлення його різноманіття; формувати екологічну культуру та розуміння значення збереження біорізноманіття.

Очікувані результати:

Знати:

  • що таке живлення тварин та його значення для життєдіяльності організму.
  • класифікацію тварин за типом живлення (травоїдні, хижі, всеїдні) та наводити приклади для кожної групи.
  • особливості будови травної системи у різних типів тварин.
  • основні види тканин у тварин (епітеліальна, сполучна, м'язова, нервова).
  • функції кожного типу тканини та їх значення для організму.

Вміти:

  • розпізнавати та класифікувати тварин за типом живлення.
  • пояснювати, як різні типи живлення впливають на будову органів травної системи тварин.
  • визначати за ілюстраціями або описами основні типи тканин у тварин та їхні функції.
  • порівнювати функції різних тканин у тваринних організмах.
  • застосовувати отримані знання для аналізу конкретних прикладів живлення тварин та функціонування їхніх тканин.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 6. Вправа «Правда чи неправда».

Слайд 7. Вправа «Правда чи неправда».

Слайд 8. Вправа «Правда чи неправда».

Слайд 9. Вправа «Правда чи неправда».

Слайд 10. Вправа «Правда чи неправда».

Слайд 11. Вправа «Правда чи неправда».

Слайд 12. Вправа «Правда чи неправда».

Слайд 13. Вправа «Правда чи неправда».

Слайд 14. Виконуємо завдання.

Слайд 15. Заповнюємо пропуски.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Закріплення вивченого.

Слайд 17. Ситуаційна задача.

Слайд 18. Міркуємо.

Слайд 19. Робота над таблицею.

Слайд 20. Виконуємо завдання.

Слайд 21. Виконуємо завдання.

Слайд 22. Фантазуємо.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Скриньки настрою».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні