Каталог матеріалів

Урок №39 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Який взаємозв’язок між людиною та атмосферою. Джерела та наслідки забруднення атмосфери.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №39. Який взаємозв’язок між людиною та атмосферою. Джерела та наслідки забруднення атмосфери. Атмосфера і здоров’я людини. Заходи для розв’язання екологічних проблем.

Мета: учні повинні розуміти, як взаємодіють люди та атмосфера, вивчаючи якість повітря, його склад та вплив на екосистеми, вивчити основні джерела забруднення повітря, такі як промислові викиди, автотранспорт, вирубка лісів, та розуміти наслідки цього для здоров'я та навколишнього середовища, зрозуміти, як якість повітря впливає на здоров'я, вивчити захворювання, пов'язані зі забрудненням атмосфери, та механізми цього впливу, заохотити учнів дбати про довкілля та розуміти важливість їхньої ролі у збереженні чистої атмосфери, розвивати у учнів відчуття відповідальності за стан навколишнього середовища та їхню роль у його збереженні.

Очікуванні результати: учні мають чітке розуміння того, як атмосфера взаємодіє з діяльністю людей та як людина впливає на стан атмосфери, визначають взаємодію між видами діяльності людини та змінами у складі та якості атмосфери, називають основні джерела забруднення атмосфери, таких як викиди від транспорту, промислові викиди, та впливи сільськогосподарської діяльності, аналізують можливі наслідки забруднення та прогнозувати його вплив на довкілля та здоров'я, застосовують здобуті знання у повсякденному житті та поширення екологічної свідомості в громаді.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Прочитай вислів.

Слайд5. Запитання для обговорення.

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Люди та тварини дихають повітрям, а видихають вуглекислий газ.

Слайд8. Слово вчителя.

Слайд9. Словничок.

Слайд10. Запам’ятай.

Слайд11. Робота в підручнику.

Слайд12. Розкажіть, як екстремальні умови впливають на організм людини.

Слайд13-16. За світлинами розкажи, що забруднює повітря.

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Запам’ятай.

Слайд19. Робота в підручнику.

Слайд20. В атмосфері на висоті понад 10 км міститься шар озону.

Слайд21. Ультрафіолетові (УФ, UV) промені - невидимі для очей компоненти сонячного світла, які залежно від довжини хвилі поділяються на кілька різних типів.

Слайд22. Через надмірну кількість фреону в атмосфері утворилося декілька озонових дірок, найбільша - над Антарктидою.

Слайд23. Запам’ятай.

Слайд24. Словничок.

Слайд25. Смог.

Слайд26. Обговоріть.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд27. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні