Каталог матеріалів

Урок №38 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Різноманітність покритонасінних (квіткових) рослин.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №38.

Тема. Різноманітність покритонасінних (квіткових) рослин. Дводольні: Пасльонові, Айстрові.

Мета: ознайомити учнів з різноманітністю покритонасінних (квіткових) рослин; розкрити особливості дводольних рослин на прикладі родин Пасльонові та Айстрові; навчити розпізнавати ознаки цих родин та наводити приклади рослин, що до них належать. розвивати в учнів уміння порівнювати та аналізувати ботанічні характеристики різних рослинних родин; формувати навички класифікації та узагальнення; стимулювати пізнавальний інтерес до вивчення біології. виховувати екологічну свідомість, дбайливе ставлення до природи, розуміння важливості рослин для життя на планеті; формувати відповідальне ставлення до збереження біорізноманіття.

Очікувані результати:

Знати:

  • розуміти, що таке покритонасінні (квіткові) рослини та їх значення для екосистеми;
  • пояснювати особливості дводольних рослин;
  • називати основні ознаки родин Пасльонові (схильність до наявності яскравих плодів, отруйність деяких частин) та Айстрові (характерні суцвіття-кошики);
  • наводити приклади рослин, що належать до родини Пасльонові (картопля, помідор, перець, баклажан) та Айстрові (соняшник, ромашка, айстри, хризантема).

Вміти:

  • розпізнавати рослини родин Пасльонові та Айстрові за їх зовнішніми ознаками;
  • порівнювати особливості будови рослин цих двох родин;
  • класифікувати рослини за їх родинами, використовувати знання про характерні ознаки;
  • застосовувати отримані знання для розв’язання практичних завдань, таких як визначення рослин на шкільній ділянці або вдома.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 5. Слово вчителя.

Слайд 6. Робота над зображенням.

Слайд 7. Слово вчителя.

Слайд 8. Слово вчителя.

Слайд 9. Слово вчителя.

Слайд 10. Слово вчителя.

Слайд 11. Слово вчителя.

Слайд 12. Слово вчителя.

Слайд 13. Слово вчителя.

Слайд 14. Слово вчителя.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Слово вчителя.

Слайд 17. Слово вчителя.

Слайд 18. Слово вчителя.

Слайд 19. Цікаво знати.

Слайд 20. Цікаво знати.

Закріплення вивченого.

Слайд 21. Поміркуйте.

Слайд 22. Поміркуйте.

Слайд 23-24. Вправа «Мікрофон».

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 25. Домашнє завдання.

Слайд 26. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Панда-дослідник».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні