Каталог матеріалів

Урок №38 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Особливості будови різних груп організмів та їх класифікація. Властивості живого та неживого.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №38. Особливості будови різних груп організмів та їх класифікація. Властивості живого та неживого.

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про основні ознаки живих організмів, їхні відмінності від неживих тіл природи; ознайомити учнів з основними властивостями живих організмів; дати уявлення про ріст та розвиток живих організмів; сприяти розумінню цінності знань про природу та живі організми у повсякденному житті, сприяти розвитку допитливості та спостережливості, продовжувати формування критичного мислення; виховувати відповідальне ставлення до природи; повагу до себе та інших. 

Очікувані результати: учень називає ознаки живих організмів, їхні відмінності від неживих тіл природи; знає властивості живих організмів, пояснює будову клітини, має уявлення про ріст та розвиток живих організмів; розуміє цінність знань про природу та живі організми у повсякденному житті; відповідально ставиться до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Пригадай.

Слайд4. Слово вчителя .

Слайд5. Запам’ятай.

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Поміркуй.

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Розглянь малюнок. Як називають зображені організми? 

Слайд11. Словничок.

Слайд12. Види роду Миша.

Слайд13. Словничок.

Слайд14. Запам’ятай.

Слайд15. Розгляньте та обговоріть будову клітини.

Слайд16. Розгляньте та обговоріть схему.

Слайд17. Словничок.

Слайд18-19. Властивості живих організмів.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Робота в підручнику.

Слайд22. Слово вчителя.

Слайд23. Рослини.

Слайд24. Тварини.

Слайд25. Гриби.

Слайд26. Побесідуймо.

Слайд27-28. Розглянь, скільки часу потрібно тваринам і людям, щоб подолати відстань 100 метрів.

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Якщо тіло відноситься до живої природи - плесніть у долоні, якщо до неживої – тупніть ногами.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні