Каталог матеріалів

Урок №37 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Квіткові. Різноманіття квіткових (продовження).

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №37. Квіткові. Різноманіття квіткових.

Мета: ознайомити учнів з різноманітністю покритонасінних (квіткових) рослин, акцентуючи увагу на групі однодольних рослин; пояснити особливості будови та життєдіяльності однодольних і дводольних рослин; вивчити характерні ознаки, за якими однодольні відрізняються від дводольних рослин (будова насіння, кореневої системи, листя, стебла, квітки); навчити учнів розпізнавати основні представники однодольних рослин та їх значення для людини і природи; розвивати вміння спостерігати, порівнювати, аналізувати, узагальнювати; формувати вміння працювати з науковою інформацією, робити висновки; розвивати пізнавальний інтерес до вивчення рослин; виховувати дбайливе ставлення до природи, розуміння важливості охорони рослин; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших. 

Очікувані результати:

Знати:

  • Що таке покритонасінні (квіткові) рослини та їх загальні ознаки.
  • Відмінності між однодольними та дводольними рослинами.
  • Характерні ознаки однодольних рослин (наприклад, одна сім'ядоля в насінні, паралельне жилкування листя, мичкувата коренева система) та дводольних.
  • Приклади однодольних і дводольних рослин, таких як пшениця, кукурудза, рис, цибуля, лілія, тюльпан.
  • Значення однодольних рослин для сільського господарства, харчування та медицини.

Вміти:

  • Розрізняти однодольні та дводольні рослини за їх зовнішніми ознаками.
  • Класифікувати рослини на однодольні та дводольні за морфологічними ознаками (листи, квітки, коріння).
  • Визначати однодольні та дводольні рослини серед місцевих дикорослих і культурних рослин.
  • Використовувати визначники рослин для ідентифікації однодольних та дводольних видів.
  • Описувати будову однодольних і дводольних рослин під час лабораторних робіт та спостережень.
  • Виконувати завдання на порівняння однодольних і дводольних рослин.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Гра «Впізнай рослину».

Слайд 5. Гра «Впізнай рослину».

Слайд 6. Гра «Впізнай рослину».

Слайд 7. Гра «Впізнай рослину».

Слайд 8. Гімнастика для очей.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 9. Робота з інформацією.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

Слайд 13. Робота з інформацією.

Слайд 14. Робота з інформацією.

Слайд 15. Робота з інформацією.

Слайд 16. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого.

Слайд 17. Міркуємо.

Слайд 18. Міркуємо.

Слайд 19. Міркуємо.

Слайд 20. Міркуємо.

Слайд 21. Міркуємо.

Слайд 22. Міркуємо.

Слайд 23. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 24. Домашнє завдання.

Слайд 25. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Мішень».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні