Каталог матеріалів

Урок №36-37 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Особливості планети Земля, що сприяють існуванню життю. Вплив господарської діяльності людини на Землю.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №36-37. Особливості планети Земля, що сприяють існуванню життя. Вплив господарської діяльності людини на Землю. Узагальнення розділу «Пізнаємо природу Землі»

Мета: поглиблювати знання дітей про планету Земля; сформувати знання про умови життя, що забезпечують життєдіяльність організмів та пристосування до них; формувати уявлення про негативний вплив господарської діяльності людини на природу; формувати вміння наводити приклади впливу господарської діяльності людини на природу; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати бережне ставлення до природи. збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування; виховувати цікавість до наукових знань, бажання дізнаватися більше, читати додаткову літературу.

Очікуванні результати: Учень / учениця пояснює, чим унікальна планета Земля; пояснює, як господарська діяльність людини впливає на природу, наводить приклади впливу господарської діяльності людини на природу; вміє аналізувати, порівнювати, робити висновки; систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел; розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію; висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень; ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Емоційне налаштування.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Четвертокласники обговорювали унікальність планети Земля.

Доповни їхні міркування власними.

Слайд5. Довідничок.

Слайд6. Чому саме на нашій планеті виникло й існує життя? Вислови свою версію.

Слайд7. Запам’ятай.

Слайд8. Робота в підручнику.

Слайд9. Слово вчителя.

Слайд10. Розкажи як діяльність людини забруднює природу. Доповни власними прикладами.

Слайд11. Розглянь фото. Які наслідки забруднення довкілля? Чим ми можемо допомогти тваринам?

Слайд12. Поміркуй.

Слайд13. Ролик про переробку пластикової пляшки в Україні.

Слайд14. Поміркуй.

Слайд15. Робота в підручнику.

Слайд16. Запам’ятай!

Слайд17. Робота в групі.

Слайд18. Познач лише ті фото, на яких люди завдають шкоди довкіллю. Що ти їм порадиш?

Слайд19.Фізкультхвилинка.

Слайд20. Гра «Дозволено чи заборонено»

Слайд21. Для роздумів.

Слайд22. Поміркуй.

Слайд23. Прочитай поради екоблогерки Маріанни Бойко. Які з них ти можеш почати реалізовувати вже сьогодні?

Слайд24. Вправа «Мікрофон»

Слайд25. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Запам’ятай.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні