Каталог матеріалів

Урок №35 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Розподіл тепла на поверхні Землі.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №35. Розподіл тепла на поверхні Землі.

Мета: дати учням розуміння, що розподіл тепла на поверхні Землі визначається сонячним випромінюванням та географічним положенням різних регіонів, аналізувати як різні фактори, такі як кут падіння сонячних променів, зміна дня та ночі, атмосферні явища, впливають на розподіл тепла, вивчити концепцію теплових поясів та їхньої ролі в глобальному розподілі тепла, дослідити, як розподіл тепла впливає на клімат різних регіонів, включаючи температури, опади та інші кліматичні характеристики.

Очікуванні результати: учні повинні мати базові знання про те, як сонячне випромінювання розподіляється на поверхні Землі та як це впливає на температурний режим, розуміють роль факторів, таких як кут падіння сонячних променів, тривалість дня та атмосферні явища, у формуванні розподілу тепла, знають, як формуються теплові пояси і яка роль їхньої географічної ширини у розподілі тепла на Землі, аналізують кліматичні карти світу та України, визначаючи особливості температурного режиму та кліматичні зони.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай.

Слайд5. Існують спеціальні географічні карти - кліматичні, які показують річний розподіл температури повітря на Землі.

Слайд6. На картах температуру повітря позначають або точками, поряд з якими стоїть її числове значення, або спеціальними лініями — ізотермами.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Сонячне проміння освітлює нашу Землю під різними кутами.

Слайд9. Поміркуй.

Слайд10. Робота в підручнику.

Слайд11. Орбітальний рух Землі та зміна пір року.

Слайд12. Запам’ятай.

Слайд13. У якій півкулі ми живемо? Розгляньте схему річного руху Землі навколо Сонця і поясніть, коли починаються весна, літо, осінь і зима в Північній і Південній півкулях Землі.

Слайд14. Запам’ятай.

Слайд15. Довідничок.

Слайд16. Запам’ятай.

Слайд17. Розглянь малюнок. Чому Північний і Південний пояси найхолодніші, а тропічний – найспекотніший?

Слайд18. Тому вчені виділили п’ять основних теплових поясів.

Слайд19. Словничок.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Картосхема кліматичних поясів.

Слайд22. Екваторіальний пояс.

Слайд23. Тропічний пояс.

Слайд24. Помірний пояс.

Слайд25. Полярний пояс.

Слайд26. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд27. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні