Каталог матеріалів

Урок №35 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Ґрунтове повітря та його склад. Чому повітря потребує охорони. Небезпечні природні явища.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №35. Ґрунтове повітря та його склад. Чому повітря потребує охорони? Небезпечні природні явища.

Мета: ознайомити школярів із властивостями ґрунтового повітря, видами забруднення повітря та способами його захисту; формувати навички роботи в групі; сформувати знання про явища природи, які можуть бути небезпечними для людини, удосконалювати навички використовувати додаткові джерела інформації для поширення своїх знань; розвивати критичне та логічне мислення учнів, відпрацьовувати навички пошукової діяльності на уроці; розвивати вміння, робити висновки, аналізувати, порівнювати, працювати з малюнками, текстом підручника; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Очікувані результати: учень знає, що таке ґрунтове повітря, називає види забруднення повітря та способи його захисту, називає явища природи, які можуть бути небезпечними для людини, вміє працювати в групі, використовує додаткові джерела інформації для поширення своїх знань; критично та логічно мислить, робить висновки, аналізує, порівнює, вміє працювати з малюнками, текстом підручника; дбайливо ставиться до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай.

Слайд5. Побесідуймо.

Слайд6. Проведи досліди і зроби висновок.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Порівняй склад атмосферного та ґрунтового повітря.

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Як ти гадаєш..?

Слайд11. Висновок.

Слайд12. Слово вчителя.

Слайд13-15. Пригадаймо, що загрожує сучасному повітрю.

Слайд16-19. Пригадаймо, що загрожує сучасному повітрю. Доповни власними прикладами.

Слайд20.Гімнастика для очей.

Слайд21. Як ти гадаєш?

Слайд22. Довідничок.

Слайд23. Запам’ятай.

Слайд24-28. Розглянь світлини кімнатних рослин, які очищають повітря.

Слайд29. Поміркуй.

Слайд30. Пригадай.

Слайд31. Словничок.

Слайд32. Розглянь стихійні явища природи. Чим вони можуть загрожувати людині? Урагани.

Слайд33. Розглянь стихійні явища природи. Чим вони можуть загрожувати людині? Снігопади.

Слайд34. Розглянь стихійні явища природи. Чим вони можуть загрожувати людині? Зливи.

Слайд35. Розглянь стихійні явища природи. Чим вони можуть загрожувати людині? Смерч.

Слайд36. Розглянь стихійні явища природи. Чим вони можуть загрожувати людині? Ураган.

Слайд37. Побесідуймо.

Слайд38. Перегляд відео “Як поводитися під час літньої грози”

Слайд39. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд40. Чи знаєте ви, що…

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні