Каталог матеріалів

Урок №33 для 9 класу з хімії за О. Ярошенко - Особливості органічних сполук (порівняно з неорганічними).

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 9 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №33. Особливості органічних сполук (порівняно з неорганічними).

Мета: ознайомити учнів з предметом вивчення органічної хімії, розмаїттям органічних сполук; розглянути подібні і відмінні ознаки органічних і неорганічних сполук, поняття «елементи - органогени»; розкрити особливості органічних сполук порівняно з неорганічними; ознайомити учнів з короткою історією розвитку органічної хімії. Розвивати вміння зіставляти і порівнювати, робити виновки. Виховувати інтерес до вивчення хімії

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Бесіда з учнями.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Нас оточує безліч різноманітних речовин. Властивості, будова, походження цих речовин дуже різні. Спочатку всі відомі речовини хіміки поділили на три групи: мінеральні, рослинні і тваринні. Вивчаючи ці речовини швецький хімік Берцеліус прийшов до висновку, що між рослинними і тваринними речовинами немає суттєвих відмінностей. Він запропонував назвати їх «органічними» , оскільки містяться в організмах. Так виникла «Органічна хімія».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. У 1806 році швецький хімік Берцеліус вперше запровадив термін «органічна хімія».

 Слайд 7. Теорія «віталізму».

Слайд 8. Формування поняття «органічна хімія».

Слайд 9. Становлення органічної хімії як науки.

Слайд 10. Перегляд відео.

Слайд 11. Природні органічні речовини.

Слайд 12. Синтетичні сполуки.

Слайд 13. Елементи-органогени.

Слайд 14. Класифікація органічних сполук.

Слайд 15-20. Особливості органічних сполук.

Слайд 21-22. Спільні та відмінні ознаки органічних та неорганічних сполук.

Слайд 23. Робота з підручником.

Слайд 24. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25-27. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 28. Поміркуйте.

Слайд 29. Вправа «Порвана шпаргалка».

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні