Каталог матеріалів

Урок №33 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Будова атмосфери.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №33. Будова атмосфери.

Мета: дати учням розуміння про будову і склад атмосфери Землі та сприяти їхньому усвідомленню важливості цього об'єкта для життя на планеті, описати загальну будову атмосфери Землі, визначити основні компоненти, які утворюють атмосферу, розуміти важливість атмосфери для життя на Землі, скласти модель атмосфери, яка б відображала різницю в концентрації газів на різних висотах.

Очікуванні результати: учні здатні пояснити, що атмосфера Землі складається з різних шарів, таких як тропосфера, стратосфера, мезосфера, термосфера та екзосфера, знають, що кожен з цих шарів має свої унікальні властивості та характеристики, здатні перерахувати основні гази, які складають атмосферу, будують модель атмосфери, яка відображатиме концентрацію різних газів на різних висотах, пояснюють, як різниця в концентрації газів впливає на умови в атмосфері і на життя на Землі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Що знаходиться всередині кульки?

Слайд5. Наша планета – великий магніт. Тому атмосферу утримує біля її поверхні сила земного тяжіння.

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Робота в підручнику.

Слайд8. Розглянь будову атмосфери.

Слайд9. Запитання для обговорення.

Слайд10. Робота в підручнику.

Слайд11. Слово вчителя.

Слайд12. В атмосфері на висоті понад 10 км міститься шар озону.

Слайд13. Розглянь діаграму. Якого газу в повітрі найбільше, а якого найменше?

Слайд14. Розглянь схему.

Слайд15. Запитання для обговорення.

Слайд16. Гімнастика для очей.

Слайд17. Слово вчителя.

Слайд18. Азот відіграє велику роль у життєдіяльності організмів: він входить до складу білків, з яких складаються тіла живих істот.

Слайд19. Завдяки кисню підтримується дихання всіх живих істот нашої планети.

Слайд20. Вуглекислий газ необхідний більшості рослин для утворення органічних речовин у процесі фотосинтезу.

Слайд21-22. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд23. Висновок.

Слайд24. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні